wtorek, kwiecień 23, 2024
Follow Us
sobota, 09 lipiec 2011 14:36

Kajakiem za free! Wyróżniony

Napisane przez KS, mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kajakiem za free! Fot. mat. prom.

W każdą sobotę i niedzielę do połowy sierpnia Fundacja Promocji Rekreacji KiM organizuje bezpłatne spływy szkoleniowe (kajaki i kanadyjki), prowadzone przez doświadczonych instruktorów. To kolejna edycja projektu Bezpłatna Warszawska Szkółka Kajakowa KiM dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Spływy rozpoczynają się o godz. 8.45 od krótkiego szkolenia przy ul. {jumi [*4]}Zaruskiego (Port Czerniakowski) pod estakadą Trasy Łazienkowskiej. Przeszkoleni uczestnicy wypłyną na Wisłę, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzą warszawski odcinek rzeki. Na wysokości Bielan przewidziany jest krótki odpoczynek na jednej z wiślanych łach. Następnie uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i prześluzować się śluzą im. inż. Tillingera do Kanału Żerańskiego. Zakończenie Spływu przewidziane jest na godz. 15.30 przy bazie KS Spójnia. Powrót do centrum Warszawy uczestnicy organizują we własnym zakresie. Zapisy na bezpłatne spływy prowadzone są na stronie fundacji: www.fundacjakim.pl

Oprócz spływów projekt zapewnia także inne atrakcje:
Konkursy na hasło promujące kajakarstwo na Wiśle ćwiczenia umiejętności potrzebnych do bezpiecznego poruszania się po Wiśle kajakiem i kanadyjską (wprawki). Szkolenia będą odbywały się w starorzeczu Wisły w Parku Kępa Potocka, na wodach Portu Czerniakowskiego i Portu Praskiego oraz na Kanale Żerańskim. warsztaty szkutnicze z budowy kanadyjek (kanu) odbędą się na terenie Komisariatu Rzecznego Policji – Port Praski.
Warszawska Wisła wreszcie zaczyna żyć. Po praskiej stronie już od dwóch lat działają trzy plaże miejskie, na których można bezpłatnie wypożyczyć leżaki, parasole, piłki. Dla plażowiczów dostępne są grille oraz boiska do plażowej piłki nożnej i siatkowej. Kilkukilometrowa ścieżka rekreacyjna pośród łęgów zachęca spacerowiczów, rowerzystów, uprawiających jogging. Z jednego brzegu na drugi można przepłynąć promem pieszo-rowerowym. Wiślane linie turystyczne to również tramwaj wodny, statek do Serocka, a dla spragnionych bliższego kontaktu z nadwiślańską przyrodą – rejsy ornitologiczne „Syrenką".
Zagospodarowanie bulwarów lewobrzeżnych przewiduje budowę promenady spacerowej z placami nadwodnymi, schodzącymi w stronę niskiego bulwaru, kawiarnie, galerie. Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym długości 28,5 km będzie można przejechać nad Wisłą od Konstancina-Jeziornej do Łomianek. Centrum Nauki Kopernik już przyciąga setki tysięcy zwiedzających. Budowa nowych przepraw przez Wisłę – Most Północny i drążony pod Wisłą tunel drugiej linii metra - realnie zintegruje obie części Warszawy, równoważąc ich rozwój przestrzenny.{jumi [*7]}

a