sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
czwartek, 09 czerwiec 2011 11:00

Osiedlamy się! Wyróżniony

Napisane przez elo
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pokaz malarstwa zapowiada się bardzo ciekawie. Pokaz malarstwa zapowiada się bardzo ciekawie. Fot. mat. prom.
Osiedlamy się! - to cykl mobilnych wydarzeń kulturalnych, które realizowane są na warszawskich osiedlach przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st Warszawy. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, osiedlimy się z mieszkańcami Żoliborza w Fosie Cytadeli.

Obrazy ze wstążek, bębny, portrety, pływające ogrody. Wieczorem {jumi [*4]}kino letnie na murze fortyfikacji. Cały dzień trwają zapisy na wycieczki architektoniczne. Działania na Żoliborzu skierowane są w szczególności do mieszkańców osiedli wojskowych przy ul. Krajewskiego.
W trakcie całodziennego pikniku kulturalnego i kina letniego prowadzone są zapisy na objazdowe wykłady architektoniczne (zapisywać się można także pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
-WARSZAWA NIEZAISTNIAŁA – szansa na przyjrzenie się dawnym wizjom Warszawy i skonfrontowanie ich z obecną rzeczywistością np. Pole Mokotowskie – dzielnica Piłsudskiego i Świątynia Opatrzności. Prowadzenie Jarosław Trybuś.
-WARSZAWA PRZYSZŁOŚCI – wizyty w miejscach, w których powstać mają spektakularne budynki i inne ważne projekty miejskie, np. Sinfonia Varsovia, Centrum Sztuki Nowoczesnej, Nowy Teatr, bulwary. Prowadzenie Jarosław Trybuś.
-JAK NIE PARK TO CO? INNA ZIELEŃ W MIEŚCIE - alternatywy dla „standartowych" terenów zieleni: ogród na dachu (BUW), ogród wertykalny, kopiec Powstania Warszawskiego, eksperymentalne ogródki pokazowe studentów SGGW oraz „partyzancki" ogród wspólnotowy „Nasz Park".
-13 ODSŁON ZIELONEJ SKARPY - wycieczka, dzięki której przypomnimy sobie o istnieniu skarpy wiślanej i jej znaczeniu. Porozmawiamy o tym, dlaczego tak wiele ważnych dla miasta obiektów było lokalizowanych na skarpie.
Piknik (nie piknik)
Jak na prawdziwe osiedlanie przystało wypełnimy fosę przy osiedlach wojskowych domową atmosferą - przywieziemy ze sobą meble, specjalnie zaprojektowane na tę okazję przez Krzysztofa Czajkę. Kwiatuchi ożywią okolicę pływającymi sadzonkami. Tomasz Dubiel sfotografuje mieszkańców, a portrety chętnych osób, niczym przybite gwoździami do ściany, wyświetlane będą na murach Cytadeli, która ożyje dzięki wieczornym projekcjom. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów namaluje obrazy wstążkami.
Kino letnie
Kino letnie na murze Cytadeli (rozstawiamy leżaki, zachęcamy do zabrania kocyków i poduszek). Pokażemy inspirujące nagrania TED.com (TEDx Warsaw) oraz dokument Kuby Maciejko o małżeństwie prowadzącym niewielki interes na warszawskiej Woli pt. „Bon Appetit". Film wyświetlamy dzięki uprzejmości Szkoły Wajdy.
12 czerwca, niedziela, polanka w fosie Cytadeli od strony ul. Krajewskiego (Cytadela Południowa). Kolejne akcje Osiedlania na Targówku i w Ursusie.
Dojście oznaczone zostanie w widoczny sposób. Na wszytkoie imprezy wstęp wolny. Na wycieczki obowiązują zapisy.
Relacje z Osiedlania na Grochowie i aktualności znaleźć można na: www.osiedlamysie.blogspot.com i Facebooku - wydarzenie pod hasłem „osiedlamysie".
piknik:12.00 – 19.00
kino: 21.00 - mur Cytadeli
Dzień wcześniej, w sobotę, w Parku Fosa odbędzie się gra terenowa z cyklu „Zagraj o zielone", na którą zapisywać można się pod adresem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Projekt wspiera starania Warszawy o tytuł ESK 2016. Perspektywa decentralizacji kultury i pogłębianie uczestnictwa w niej to jedno z istotniejszych wyzwań jakie postawiło sobie miasto w kontekście starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Osiedlanie na Żoliborzu realizowane jest dzięki uprzejmości dzielnicy Żoliborz i Burmistrza Krzysztofa Bugli.
{jumi [*7]}

a