wtorek, wrzesień 28, 2021
Follow Us
poniedziałek, 12 lipiec 2021 09:32

Radomska "Broń" wsparta przez Fabrykę Broni Wyróżniony

Napisane przez WS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Historia najstarszego klubu piłkarskiego w Radomiu jest mocno związana z Fabryką Broni Historia najstarszego klubu piłkarskiego w Radomiu jest mocno związana z Fabryką Broni mat.pras

Fabryka Broni w Radomiu przez kolejny sezon będzie wspierała piłkarzy radomskiej „Broni”. W tym roku klub świętuje 95-lecia istnienia.

W lipcu został podpisany aneks do umowy o współpracy Fabryki Broni „Łucznik” z Radomskim Klubem Piłkarskim 1926 „Broń” Radom. Pierwsza drużyna RKP występuje w III lidze. - Współpraca z klubem „Broń”, to nawiązanie do tradycji i historii. Naszą misję społecznej odpowiedzialności biznesu realizujemy m.in. poprzez wspieranie i promowanie sportu wśród społeczności lokalnej. Jesteśmy przekonani, że za kilka lat, dzięki naszej współpracy, radomscy piłkarze będą mieli szansę grać na największych imprezach sportowych w Polsce i na świecie – mówi Piotr Szczepański, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” Radom.

Historia najstarszego klubu piłkarskiego w Radomiu jest mocno związana z Fabryką Broni. Klub powstał z inicjatywy pracowników fabryki. Już w latach 20. i 30. XX wieku, wysiłkiem całej załogi, która opodatkowała się w wysokości 0,5 proc. od zarobków, w Radomiu został zbudowany stadion sportowy.

Trzecioligowa „Broń” występuje w grupie łódzko-mazowieckiej. Miniony sezon zakończyła w środku piłkarskiej tabeli zachowując bezpieczną pozycję w lidze. W drużynie zadebiutowali wychowankowie klubu, a kilku młodych graczy miało szansę regularnie trenować z pierwszą drużyną „Broni”. Akademia Piłkarska radomskiej Broni, to jedna z najlepszych szkół sportowych na Mazowszu. Ostatnie sukcesy najmłodszych zawodników pokazują, że działalność szkoleniowa klubu stoi na bardzo wysokim poziomie.

a