Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 lipiec 2019 14:57

VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej Wyróżniony

Napisane przez Bea
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Drużyna z domu dziecka w Szczecinie już po raz czwarty zdobyła tytuł Mistrza Polski Drużyna z domu dziecka w Szczecinie już po raz czwarty zdobyła tytuł Mistrza Polski mat.pras

W weekend w Warszawie zostaną rozegrane VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Czy Polska zostanie mistrzem świata? To bardzo możliwe, gdyż w ubiegłym roku polscy młodzi piłkarze zdobyli tytuł II wicemistrzów świata.

Do tej pory reprezentacja Polski z domów dziecka zdobyła już złoto, dwa srebra i trzy brązy.

W finale zmierzy się 29 drużyn, (prawie 290 chłopców i dziewcząt do 17 roku życia) z domów dziecka z całego świata m. in. Z Belgii, Białorusi, Bośni, Chorwacji, Czarnogóry, Czech,  Estonii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Jordanii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Nepalu, Niemiec, Palestyny, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tajlandii, Ukrainy, Uzbekistanu, Węgier i Wietnamu.

– Kiedy dziecko trafia do domu dziecka, to wiadomo, jest mu smutno i źle. Więc po co ma siedzieć i ciągle o tym złym myśleć? Trening to odskocznia od szarej rzeczywistości. Szansa, żeby wyjść z murów budynku. Dzieci z domów dziecka mają charaktery, bo jak masz całe życie pod górkę, to uczysz się walczyć o wszystko – mówi Krzysztof Kot, trener reprezentacji i bramkarz, który grał w drużynie Polski, kiedy ta zdobyła tytuł Mistrza Świata na I Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w 2013 roku. 

W sobotę 13 lipca na stadionie OSIR na Targówku odbędzie się faza grupowa  rozgrywek zamknięta dla publiczności. 

Natomiast w niedzielę 14 lipca odbędzie się finał na stadionie Legii, na który organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. W planach jest  pełen atrakcji piknik, podczas którego odbędzie się m.in. Festiwal Słodkości Świata, a dla najmłodszych kibiców animatorzy poprowadzą gry i zabawy sportowe. Specjalną atrakcją będzie możliwość zdobycia autografów i zrobienia zdjęć z gośćmi specjalnymi mistrzostw – piłkarskimi sławami i aktorami. Wezmą oni w meczu gwiazd: Telewizja vs Internet. 

Na murawę Legii wybiegną m.in. słynni jokerzy: Maniche, Frank Verlaat, Nuno Valente, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Robert Podoliński i Jacek Krzynówek, którzy swoimi umiejętnościami wesprą team Telewizji (w składzie m.in. Tomasz Oświeciński, Mateusz Kowalczyk, Kamil Wolski i Piotr Michałowski) i team Internetu (reprezentować go będą m.in. Luka, Tritsus, Admiros, Gdfootball, Junajted i „Gabor” Grzegorz Jędrzejewski), stworzony dzięki wsparciu sieci partnerskiej LifeTube. 

Sponsorem głównym turnieju jest sieć sklepów Biedronka. – Jesteśmy pod wrażeniem działań Stowarzyszenia, które przez cały rok pracuje z młodzieżą, a do tego podejmuje się organizacji wydarzenia o skali międzynarodowej – dlatego Biedronka jest z organizatorami już 10 lat – mówi Zbigniew Jaszkowski, dyrektor operacyjny regionu Warszawa, przedstawiciel sponsora głównego. 

Organizatorem VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Patronatem honorowym turniej objęli Minister Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport, Polska Agencja Prasowa, UrbanINFO.tV. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka. Sponsorem jest firma  Wratislavia-BIOdiesel, mecenasem turnieju jest Energa. Partnerem strategicznym imprezy jest  m.st. Warszawa. Główni partnerzy Mistrzostw to: PZU, Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacja Legii, LifeTube, Miejskie Zakłady Autobusowe, Zina.

Niedziela 14 lipca 2019

Wstęp dla publiczności jest wolny w niedzielę od godz. 11:00.


Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Łazienkowska 3, Warszawa

11.00 Otwarcie części turniejowej II dnia Mistrzostw

11.30 – 13.10 Faza pucharowa rozgrywek

13.15 – 14.00 Dodatkowe konkurencje dla zawodników

13.30 –14.00 Strefa Gwiazd

14.00 – 14.30 Mecz o III miejsce

14.30 – 15.00 Finał Mistrzostw Świata

16.00 – 17.00 Mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet

17.50 – 19.30 Gala Finałowa Mistrzostw

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie: www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu na Facebooku: Hope for Mundial

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL