piątek, lipiec 30, 2021
Follow Us
wtorek, 18 czerwiec 2019 01:38

Pamiętajmy o zwierzętach. Im też chce się pić!

Napisane przez uj/mat pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akcja w Warszawie. Akcja w Warszawie. Fot. mat. prom.

Upał, brak wody, wycieńczenie – taką cenę płacę zwierzęta przewożone na duże odległości.

14 czerwca 2019 r. odbył się kolejny międzynarodowy dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt – pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”. Ponad 120 wydarzeń zostało zorganizowanych przez kilkadziesiąt organizacji z 41 państw świata m.in. w USA, Włoszech, Turcji, Australii, Holandii,RPA, Izraelu i Polsce.

Polskie organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – Compassion Polska i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva zorganizowały wydarzenia w 12 polskich miastach.

Po ulicach Warszawy, przez cały dzień, jeździły samochody z wielkimi zdjęciami dokumentującymi realia transportów. Zwierzęta skazywane na długie podróże cierpią, często umierają, zanim skończą swą ostatnią podróż lub są zabijane w okrutny sposób już na miejscu. Regularne śledztwa i kontrole transportów potwierdzają, że nie da się zapewnić przewożonym zwierzętom ochrony ani opieki, a materiały z tych śledztw pokazują przerażający obraz, jaki kryje się za ścianami ciężarówek. Handel żywymi zwierzętami jest niepotrzebny i może być z łatwością zamieniony na handel mięsem.

Organizacja Compassion Polska zachęcałado podpisania listu skierowanego do Komisji Europejskiej, pod którym wciąż zbierane są podpisy Międzynarodo wy Dzień Akcji organizowany był po raz czwarty, a jego i nicjatorem jest organizacjaCompassion Polska, której udało się już doprowadzić do zlikwidowania dopłat do eksportu żywych zwierząt poza Unię Europejską.

 

 

 

 

 

a