środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
czwartek, 13 czerwiec 2019 09:05

Gigantyczne środki dla Mazowsza na rozbudowę dróg Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W tym roku na Mazowszu środki przeznaczone na wsparcie rozbudowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 622 mln zł. W tym roku na Mazowszu środki przeznaczone na wsparcie rozbudowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 622 mln zł. Obraz Larisa Koshkina z Pixabay

W tym roku na Mazowszu środki przeznaczone na wsparcie rozbudowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 622 mln zł - powiedział wojewoda Zdzisław Sipera.

Jak ocenił, inwestycje te są szansą na powrót lokalnej komunikacji i poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - pisze portal tvp.info.

- Takiego programu nigdy nie było w historii, jeżeli chodzi o samorządy powiatowe i gminne. Środki są gigantyczne. W roku bieżącym wojewoda mazowiecki dysponuje kwotą 622 mln zł" - podkreślił Sipera.12 czerwca w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku wojewoda wręczył przedstawicielom lokalnych samorządów z subregionu symboliczne czeki na dofinansowanie zadań drogowych. Wsparcie w wysokości ponad 9,7 mln zł obejmie budowę czterech dróg powiatowych i dwóch gminnych o łącznej długości prawie 12 km.

Zaznaczył, że w skali całego kraju środki przeznaczone na wsparcie inwestycji gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 36 mld zł do 2028 r. "To są
pieniądze, które otwierają całkowicie nową szansę przed samorządami" - ocenił wojewoda mazowiecki.

Sipiera zaznaczył, że jednym z priorytetów programu rozbudowy dróg lokalnych jest także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. "W dalszym ciągu na polskich drogach za dużo ginie ludzi" - podkreślił. Zachęcał samorządowców do korzystania z nowoczesnych rozwiązań poprawy bezpieczeństwa na drogach przy realizacji nowych inwestycji.Mazowiecki Urząd Wojewódzki zapowiedział, że tegoroczne dotacje na realizację zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w przypadku subregionu warszawskiego wyniosą ponad 38,7 mln zł, a ponad 7,7 mln zł w przypadku subregionu siedleckiego.

a