środa, styczeń 26, 2022
Follow Us
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 17:15

Warszawskie strefy kibica

Napisane przez um.warszawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w czwartek, 14 czerwca, rozpoczyna się wielkie święto fanów footballu - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Pamiętając ogromne emocje warszawiaków podczas EURO2012, stolica umożliwi mieszkańcom wspólne przeżywanie zmagań biało-czerwonych w dzielnicowych strefach kibica.

Po 12 latach przerwy reprezentacja Polski znów dołączyła do grona 32 najlepszych drużyn świata. Polska kadra trafiła do grupy H, w której jako jedyna reprezentuje Stary Kontynent. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni rozegrają z Senegalem we wtorek, 19 czerwca, na stadionie Otkrytije Arena w Moskwie. W kolejnych meczach drużyna Adama Nawałki zmierzy się z Kolumbią (24 czerwca w Kazaniu) oraz z Japonią (28 czerwca w Wołgogradzie).

- Mundial to wielkie wydarzenie sportowe dla fanów piłki nożnej, których w Warszawie nie brakuje. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, a także turystów postanowiliśmy stworzyć w przestrzeni stolicy aż siedem stref kibica, gdzie w dogodnych warunkach będziemy wspólnie kibicować biało-czerwonym. Dzięki kilku lokalizacjom warszawiacy będą mogli spędzić miło czas w swoim najbliższym otoczeniu w gronie rodziny, przyjaciół, a także sąsiadów – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wiadomo, że pozytywne emocje, szczególnie te związane z footballem, warto dzielić z innymi kibicami. Dlatego mając w pamięci wypełnioną po brzegi rodzinną atmosferą, zabawą oraz biało-czerwonymi strojami i szalikami strefę kibica z 2012 roku, szczególnie w czasie meczów polskiej reprezentacji, Warszawa zachęca swoich mieszkańców do wspólnej zabawy w lokalnych strefach kibica, które pojawią się w wybranych dzielnicach. Stolica przygotowuje siedem takich stref, które będą obejmować po dwie, trzy dzielnice. 

- Już za kilka dni rozpocznie się wielkie święto amatorów footballu. Cieszę się, że mieszkańcy w tak wielu miejscach w stolicy będą mogli wspólnie kibicować i dzielić się piłkarskimi emocjami podczas zmagań naszej drużyny. Trzymam kciuki za biało-czerwonych, a wszystkim warszawiakom życzę świetnej zabawy – mówi Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy.

Przedstawiamy lokalizacje wszystkich warszawskich stref kibica:
• Bemowo – Amfiteatr im. Michaela Jacksona, ul. Raginisa,
• Bielany - Serek Bielański (teren przy stacji metra Słodowiec),
• Targówek – Park Bródnowski,
• Praga-Południe -  przy Centrum Handlowym Promenada,
• Śródmieście – przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich),
• Ursynów – Kopa Cwila,
• Wola - Amfiteatr w Parku Sowińskiego/Park Moczydło.

W większości stref warszawscy kibice będą mogli obejrzeć nie tylko wszystkie mecze grupowe biało-czerwonych, ale również fazę pucharową. Szczegółowe harmonogramy funkcjonowania poszczególnych stref kibica podamy wkrótce.

Oprócz wielkich emocji związanych ze zmaganiami biało-czerwonych, we wszystkich strefach na odwiedzających mieszkańców i turystów czekać będą dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Dla głodnych nie tylko piłkarskich wrażeń przygotowane będą również punkty gastronomiczne z przekąskami i napojami. 

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Rosji w dniach 14 czerwca - 15 lipca br. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który zostanie rozegrany w Europie Wschodniej. W walce o puchar zmierzą się reprezentacje 32 krajów. Łącznie podczas mistrzostw, na 12 stadionach, w 11 miastach, zostaną rozegrane 64 mecze. Meczem otwarcia będzie starcie Rosji z Arabią Saudyjską na stadionie Łużniki w Moskwie.

To ósmy w historii występ biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata. Dotąd największe sukcesy Polacy odnieśli w 1974 i 1982 roku, plasując się na trzecim miejscu. Podczas ostatnich występów w 2002 i 2006 roku nasza drużyna opuściła pole walki po fazie grupowej.

a