wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
czwartek, 28 grudzień 2017 14:16

Szczegółowe informacje odnośnie imprezy sylwestrowej

Napisane przez um.warszawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pl. Bankowy (Wikipedia) Pl. Bankowy (Wikipedia)
Miejska zabawa sylwestrowa na pl. Bankowym rozpocznie się 31 grudnia o godz. 19.00. W ostatni wieczór roku, na placu Bankowym warszawiacy będą się bawić w rytmie największych przebojów muzyki rozrywkowej.
 

Wśród artystów znajdą się najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej – Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Blue Cafe, Kombii, Pectus, Grzegorz Hyży, Perfect, Kasia Kowalska, Ewelina Lisowska, Soun’N’Grace, Cleo, Mateusz Ziółko i Future Folk. Koncert to nie jedyna atrakcja wieczoru.

 • Pawilon m.st. Warszawy

Na pl. Bankowym od strony al. Solidarności Warszawa zaprasza do pawilonu, w którym na uczestników zabawy sylwestrowej będą czekać różne atrakcje. Stoisko, przed którym będą rozdawane świecące balony, podzielone zostanie na kilka stref ozdobionych  futurystycznym designem.

W strefie informacyjno-promocyjnej będzie się można dowiedzieć m.in. o działaniu komunikacji miejskiej w okresie sylwestrowym czy atrakcjach turystycznych. Informacje te mogą być przydatne zwłaszcza dla turystów i uczestników zabawy, którzy przyjechali specjalnie na warszawskiego sylwestra.

Warszawscy urzędnicy, korzystając z okazji, będą chcieli zebrać opinie dotyczące przyszłości Warszawy, jaka będzie za dekadę czy pół wieku. Pomoże w tym specjalnie opracowana na tę noc „kapsuła czasu”. Będzie można posnuć przypuszczenia, puścić wodze fantazji. A może znajdzie się wśród Państwa, ten kto przepowie przyszłość? Dla bawiących się czekają niespodzianki - gadżety.

W kolejnej strefie będzie można załamać czasoprzestrzeń. Dzięki okularom okulusom niemożliwe stanie się możliwe, a Warszawa na przestrzeni wieków będzie na wyciągnięcie ręki.

Na zatrzymanie ulotnych sylwestrowych chwil będą aż dwa sposoby. Pierwszy z nich to fotobudka, drugim sposobem będzie nagranie życzeń noworocznych dla bliskich lub dla Warszawy i jej mieszkańców. Życzenia zostaną opublikowane na oficjalnych profilach m.st. Warszawy w mediach społecznościowych oraz na stronie Warszawy www.um.warszawa.pl

 • Plan terenu zabawy

Wejście i wyjście na teren zabawy sylwestrowej na pl. Bankowym będzie możliwe przez dwie bramki od strony ul. Marszałkowskiej i al. Solidarności. Bramki zostaną otwarte o godz. 19.00.

 • Pokaz sztucznych ogni

Tegoroczny pokaz ogni sztucznych o północy będzie trwał 3 minuty. Zrealizowany zostanie nowoczesnymi, cichszymi i bardziej bezpiecznymi dla środowiska ładunkami.

 • Komunikacja miejska

Przez całą noc z 31 grudnia na 1 stycznia będzie jeździło metro, niektóre linie tramwajowe a autobusy nocne wybranych linii na swoich przystankach pojawią się częściej.

W niedzielę 31 stycznia od godz. 15.00 do poniedziałku 1 stycznia do ok. godz. 5.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Marszałkowska i pl. Bankowy pomiędzy ulicą Królewska a al. Solidarności, ulica gen. W Andersa od al. Solidarności do ul. Nowolipki oraz al. Solidarności pomiędzy al. Jana Pawła II a Wisłostradą. Autobusy i tramwaje pojadą trasami objazdowymi.

Na zmienione trasy, od ok. godz. 15.00, powinni zwrócić uwagę pasażerowie autobusów linii 107, 111, 157, 160, 190, 222, 227, 520 i 527 a także tramwajów linii 4, 15 i 35. Uruchomiona zostanie linia 74 na trasie Żerań Wschodni – Boernerowo przez most Gdański. Przestaną jeździć tramwaje linii 20. Od godz. 18.00 na trasy objazdowe zostaną jeszcze skierowane tramwaje linii 13, 23, 26. Na trasę wyjadą autobusy linii zastępczej Z90 na trasie z Dworca Wileńskiego do ul. Okopowej – autobusy pojadą al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, Kapucyńską i dalej Miodową i Krakowskim Przedmieściem do Królewskiej, Grzybowskiej i al. Solidarności. W przeciwnym kierunku (z Okopowej na Dworzec Wileński) z ulicy Królewskiej pojadą przez pl. marsz. J. Piłsudskiego oraz ulice marsz. F. Focha i Moliera do ul. Nowy Przejazd i na most Śląsko-Dąbrowski. Ponadto w noc sylwestrową na trasach zmienionych kursować będą autobusy linii N11, N13, N16, N21, N41, N42, N61, N63, N66, N71 i N91.

Pociągi metra obydwu linii  będą kursowały przez całą noc. Uwaga, od niedzieli 31 stycznia ok. godz. 21.00 do poniedziałku 1 stycznia ok. godz. 2.00 zamknięta będzie stacja metra Ratusz Arsenał – nie będą się na niej zatrzymywały pociągi.

Linie nocne N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44 oraz N64 na swoje przystanki przyjadą częściej. Przez całą noc będą jeździły tramwaje linii: 2, 3, 4, 9, 23 i 33 oraz autobusy 507 i 522. Na trasy wyjadą dodatkowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (do Sulejówka Miłosny, Otwocka i Wieliszewa). Odjazdy wszystkich dodatkowych pociągów SKM ze stacji Warszawa Śródmieście.

Wracający do domów uczestnicy zabawy sylwestrowej mogą równiez skorzystać z dodatkowych kursów linii 105, 500 i 517. Po godz. 24.00 autobusy będą odjeżdżały: 105 w kierunku Woli i Bemowa z przystanku Metro Świętokrzyska, przy ul. Świętokrzyskiej, 500 w kierunku Bródna z przystanku Muranów znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic M. Anielewicza i gen. W. Andersa oraz 517 w kierunku Ursusa z przystanku Centrum.

Ponadto, również po godz. 24.00, z przystanku Dworzec Wileński odjeżdżać będą autobusy linii 527 (kierunek Os. Derby) oraz 160 (kierunek Targówek).

 • Przewóz osób z niepełnosprawnością ruchową 

M.st. Warszawa zapewnia usługę przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową chcących wziąć udział w zabawie sylwestrowej.  Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie zapotrzebowania na transport pod nr telefonu 22 298 59 00 lub drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 grudnia 2017 r. do godz. 16.00.

Usługa obejmuje przewiezienie osoby z niepełnosprawnością ruchową (wraz z osobą towarzyszącą) na miejsce zabawy sylwestrowej na pl. Bankowym z miejsca zgłoszonego w zamówieniu i odwiezienie z pl. Bankowego do miejsca wskazanego przez pasażera.  Korzystający z usługi nie ponosi żadnych opłat. Przewozy są realizowane od 31 grudnia od godz. 18.30 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 3.00.

 • Zabezpieczenie medyczne

Zabezpieczenie medyczne imprezy sylwestrowej na pl. Bankowym sprawować będzie pięć ambulansów: trzy ratunkowe – rozlokowane w okolicach wejść na teren imprezy oraz dwie karetki transportowe. Na terenie imprezy dyżur pełnić będzie pięć pieszych patroli ratowniczych. W okolicy bramy głównej gmachu ratusza zostanie umieszczony punkt pomocy medycznej z kilkuosobową obsadą ratowniczo-lekarską.

 • Zmiany w ruchu drogowym

Do 2 stycznia zakaz parkowania obowiązuje na parkingu przed budynkiem Ratusza m.st. Warszawy. Do 3 stycznia do godz. 24.00 wprowadzony jest zakaz parkowania po obu stronach na ul. Elektoralnej na odcinku ok. 80 m od Przechodniej; po stronie północnej zakaz zatrzymywania obowiązuje do ul. Orlej. Na odcinku od ul. Orlej do miejsca zamknięcia jest ruch dwukierunkowy. Do 7 stycznia 2018 r. zamknięte są miejsca postojowe na pl. Bankowym.

Do 5 stycznia zamknięta dla ruchu jest jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego. Nie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na Marszałkowską.

Do 3 stycznia do godz. 24.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:

 • Elektoralna od ul. Przechodniej do Orlej,
 • Przechodnia od ul. Elektoralnej do drogi wewnętrznej przed Teatrem Capitol (utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115).

Od niedzieli, 31 grudnia od godz. 15.00 do poniedziałku, 1 stycznia do godz. 6.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:

 • pl. Bankowy i ul. Marszałkowska od ul. Królewskiej (możliwy wyjazd z pl. Żelaznej Bramy w kierunku ul. Królewskiej),
 • al. „Solidarności” od Wisłostrady do al. Jana Pawła II (uwaga, dojazd do posesji będzie dopuszczony od al. Jana Pawła II do ul. Orlej; wjechać w al. „Solidarności” z al. Jana Pawła II będzie można tylko od strony Hal Mirowskich; od godz. 15.00 będzie możliwość wyjazdu poprzez ul. Długą),
 • gen. W. Andersa na odcinku od ul. Nowolipki do pl. Bankowego.

Od niedzieli, 31 grudnia od godz. 0.01 do poniedziałku, 1 stycznia do godz. 24.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) na ulicach:

 • Marszałkowskiej na odcinku od pl. Żelaznej Bramy do pl. Bankowego,
 • Senatorska na odcinku od ul. Bielańskiej do pl. Bankowego,
 • al. „Solidarności” na odcinku od ul. Orlej do pl. Bankowego oraz od ul. Długiej do pl. Bankowego,
 • gen. W. Andersa od wjazdu do Komendy Stołecznej Policji do pl. Bankowego.

Ponadto, od niedzieli, 31 grudnia od godz. 10.00 do poniedziałku, 1 stycznia do godz. 24.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) na ul. Senatorskiej na odcinku od ul. Bielańskiej do pl. Bankowego. 

Od niedzieli, 31 grudnia od godz. 18.00 do poniedziałku, 1 stycznia do godz. 4.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) na ulicach:

 • M. Anielewicza na odcinku od ul. Karmelickiej gen. W. Andersa,
 • Al. Jerozolimskie od ul. Żelaznej do T. Chałubińskiego.

a