środa, wrzesień 23, 2020
Follow Us
środa, 13 grudzień 2017 17:14

Kolędowanie z Orkiestrą Sinfonia Varsovia

Napisane przez Orkiestra Sinfonia Varsovia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy miasto rozświetlają świąteczne dekoracje, po niebie gnają sanie zaprzężone w renifery, a nasze domy wypełnia zapach choinki i pierników, to niezawodny znak, że zbliża się Koncert Świąteczny na Grochowskiej!

Już w najbliższy piątek muzycy Sinfonii Varsovii oraz Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYnia  wykonają najpiękniejsze świąteczne utwory. Wyjątkowy wieczór z muzyką i wspólne śpiewanie kolęd zakończy wigilijny poczęstunek.

Koncerty Świąteczne w praskiej siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia stały się, na przestrzeni lat, swego rodzaju lokalną tradycją. Możliwość wspólnego kolędowania wraz z muzykami uznanej orkiestry symfonicznej to unikalna okazja, by artyści i publiczność poznali się lepiej. 

W tym roku świąteczne muzykowanie rozpoczną przedstawiciele sekcji instrumentów dętych, wykonując Serenadę c-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Petite Symphonie B-dur Charlesa Gounoda. Następnie usłyszymy słynny chorał Jesus, bleibet meine Freude Jana Sebastiana Bacha, po czym do muzyków orkiestry dołączą członkowie Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego STAYnia –  eksperymentalnej pracowni muzycznej, skupiającej amatorów wspólnego grania i śpiewania. Swoją pasją do muzyki postarają się zarazić wszystkich przybyłych na koncert gości, aby wspólnie wykonane kolędy Przybieżeli do Betlejem i Bóg się rodzi zabrzmiały z mocą setek głosów.

Po wspólnym śpiewaniu organizatorzy zapraszają wszystkich na wigilijny poczęstunek.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Darmowe wejściówki będzie można odbierać na miejscu godzinę przed koncertem.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.sinfoniavarsovia.org

Partnerem koncertu jest Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich oraz STAYnia. 

15.12.2017, godz. 19:00, Ul. Grochowska 272, Warszawa.

a