niedziela, styczeń 19, 2020
Follow Us
poniedziałek, 20 listopad 2017 09:09

Śnieg. Pierwsze podejście

Written by MM
Rate this item
(0 votes)
Plac Piłsudskiego w Warszawie godz. 8.00 - 20.11.2017 r. Plac Piłsudskiego w Warszawie godz. 8.00 - 20.11.2017 r. Fot. M. Manasterski

Nad Polską "zimny front atmosferyczny" od samego rana wywował korki i opóźnienia. Najwyższy czas zmienić opony na zimowe i wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki. Choć po fali zimna ma być jeszcze kilka ciepłych dni, trwa własnie pierwsze podejście zimy.

Kurier365.pl rzadko podejmuje temat pogody, ale pierwszego śniegu w tym sezonie nie można nie zauważyć. Zwłaszcza, że w praktyce oznacza on nie tylko piękne widoki, ale i utrudnienia w komunikacji. Od samego rana opady śniegu były bardzo obfite niemal w całym kraju.

Można by rzec, że nie był to pierwszy śnieg, tylko pierwsza śnieżyca.

W samej Warszawie z powodu opadów śniegu doszło już do ponad 30 wypadków drogowych. Nie znamy jeszcze statystyki złamań kości, ale warto dzisiaj ostrożnie stąpąc po chodnikach. Śnieg się topi, przechodzi również w deszcz i jest bardzo ślisko. W nocy zapowiadany jest niewielki mróz, który niestety zamrozi roztopiony śnieg. Wszystkich Czytelników Kuriera prosimy o ostrożność i uwagę! I życzymy pięknej, nieuchronnie zbliżającej się zimy!