czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
środa, 11 październik 2017 12:21

Rodzinny Piknik Ekologiczny "Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego" Wyróżniony

Napisane przez Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce"
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prezentujemy galerię zdjęć z Rodzinnego Pikniku Ekologicznego "Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego" 8.10.2017 r zorganizowanego już po raz szósty przez Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Zarząd i Radę Dzielnicy Bielany oraz parafię p.w. bł. E. Detkensa.

Rodzinne świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy św. na której Słowo wygłosił o. Ignacym Kosmana OFMConv. Następnie na scenie plenerowej dała koncert rockowa grupa StronaB która 26 listopada wystąpi na 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie na Arenie Ursynów. Z cyklu Niedzielne Bajeczki odbyło się przedstawienie edukacyjne pt. "Tajemnice Bielańskiego Lasu" którego głównym bohaterem był Kozioróg Dębosz, endemiczny gatunek żuka występujący w Lesie Bielańskim. Goście Pikniku mogli tradycyjnie wziąć udział w kiermaszu rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Swoje stanowisko edukacyjne miały Lasy Miejskie Warszawy, Straż Miejska, Grupa Historyczna Niepodległość, firma "Byś" zaprezentowała nowoczesną zamiatarkę do ulic oraz zdalnie sterowany model ciągnika siodłowego. Dzieci mogły samodzielnie wykonać drewniane narzędzia i ozdoby na stanowisku ekipy ByForest.

Jak co roku nasi goście włączyli się w akcję sprzątania Lasu Bielańskiego dzięki wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany.

Na fotografiach:

Uroczysta Msza św. z gościem o. Ignacym Kosmaną OFMConv,
Koncert zespołu StronaB na plenerowej scenie Dobrego Miejsca,
Atrakcje: Stoisko edukacyjne Lasów Miejskich, warsztaty w drewnie ByForest, Grupa Historyczna Niepodległość Żołnierze Wyklęci, Przedstawienie "Tajemnice Bielańskiego Lasu" na Auli Dobrego Miejsca , Zamiatarka i model ciągnika siodłowego z firmy "Byś", 1-pomoc Straż Miejska i inne!

fot. Karol Regulski / Dobre Miejsce

a