wtorek, wrzesień 28, 2021
Follow Us
środa, 13 wrzesień 2017 17:07

10 milionów pasażerów Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Wyróżniony

Napisane przez Informacja Prasowa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
10 milionów pasażerów Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Informacja Prasowa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin

Lot z Cagliari okazał się szczęśliwy dla lotniska w Modlinie. To właśnie nim wracał 10 - cio milionowy pasażer. Z tej okazji wszyscy pasażerowie tego lotu otrzymali okolicznościowy tort, a wyjątkowy pasażer upominki od lotniska oraz partnerów.

Lotnisko podsumowało także sezon wakacyjny, wskazując najczęściej wybierane kierunki.

Marta Jasek - podróżująca wraz z koleżanką Anną Pietrasińską - to 10-cio milionowy pasażer Portu Warszawa/Modlin. Dziś, parę minut po południu, przyleciała na podwarszawskie lotnisko prosto ze słonecznego Cagliari.

Pani Marta otrzymała od Portu Lotniczego Warszawa/Modlin okolicznościową statuetkę oraz upominki reklamowe. Dodatkowo od partnerów lotniska: Cholewiński, Lagardere, Baltona, Kalińska&Małczak, Anna Czerkies, dystrybutora firmy Celdes, Transkinetik, Modlin Taxi oraz Best Fly Bar vouchery na zakupy oraz upominki.

Ilość odprawianych w Porcie Warszawa/Modlin pasażerów stale rośnie. W 2014 było ich 1 704 971, rok później już – 2 591 743, w 2016 – 2 860 748, a w 8 miesiącach 2017 roku już 1 974 140 pasażerów.

Na początku sierpnia, w ramach Railway Business Forum swoje propozycje inwestycji przedstawiły Koleje Mazowieckie. Ważna dla rozwoju portu jest budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do MPL Warszawa/Modlin, a także budowa linii kolejowej łączącej MPL Warszawa/Modlin z Płockiem, która ułatwi pasażerom dotarcie na lotnisko.

- Ciągły, stały wzrost zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu i zaangażowaniu wszystkich pracowników. Korzystający z naszego lotniska, dzięki coraz większej siatce połączeń mogą dotrzeć do najważniejszych biznesowo i turystycznie miast w Europie. Szczególnie cieszymy się, że sezon wakacyjny zakończył się sukcesem i możemy odnotować wzrost szczególnie na kierunkach typowo wakacyjnych. W ciągu kilku lat do portu będzie doprowadzona także linia kolejowa, co poprawi jego dostępność dla podróżnych – mówi Leszek Chorzewski – p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W całym 2017 roku pasażerowie Portu będą mieli do dyspozycji ponad 50 kierunków, m.in. do miast odwiedzanych przez turystów.

W sezonie wakacyjnym najczęściej wybieranymi kierunkami turystycznymi z modlińskiego lotniska były Ateny, Rzym, Paryż, Mediolan, Barcelona, Madryt, Bolonia, Alicante oraz tegoroczna nowość Cagliari.

 Co roku siatka połączeń zwiększa się o nowe destynacje. W 2016 było ich 44, a rok wcześniej – 36.

a