1997 był rokiem wydania albumu Chłopaki nie płaczą. Album muzycznie był głównie kontynuacją Al Capone. Piosenka tytułowa była pastiszem boys-bandów, królujących w tamtym czasie na listach przeboju. Oprócz "Chłopaki nie płaczą" w krajowych rozgłośniach często grana była piosenka "Jest super", charakterystycznie opisująca polską politykę lat 90. Na radiowych listach zabłysnęła też charakterystyczna "Stokrotka".
Rok później T.Love zdecydował, ze warto wydać składankę z największymi przebojami grupy, która została zatytułowana BesT.Love. Oprócz znanych piosenek z różnych lat, zespół nagrał dwie premierowe piosenki, "Zero" i "Ewa", zdecydowanie bez maski pastiszu. Zespół płytę Antyidol nagrał w Londynie w 1999. Album zawierał 11 nowych utworów, w tym promujące album "Piosenka" i "133". Antyidol zdecydowanie słabiej się sprzedał od wcześniejszych płyt zespołu. Jego brzmienie przypomina trochę płyty zespołu Blur. Płyta była oceniana jako niejaki powrót do korzeni w nowym stylu. W 2001 T.Love wydał płytę Model 01, którą wypromował głównie utwór "Nie, nie, nie". Muzycznie nieco przypominała poprzedniczkę, choć była bardziej popowa. Teksty Muńka często negowały obecne czasy i zachowania. Oprócz wspomnianego "Nie, nie, nie" rozgłośnie radiowe często grały piosenki "Toksyczni czarodzieje", "Ajrisz" i "Jazdę", nagranej z gościnnym udziałem Agi Morawskiej.
W 2002 nagrano, a w 2003 wydano koncertówkę T.Live, która stanowiła zapis koncertu w klubie Stodoła z okazji 20-lecia grupy. Zespół nagrał też trzy premiery "Europolskę", "Pozytyw" i kolejny pastisz, "Polish boyfriend". W tym samym roku wyszedł soundtrack do komedii Superprodukcja do którego ułożono nowe "Bang, bang" i "Luźny Yanek" i wydano stare numery z dyskografii T.Love.
W marcu 2006 grupa wydała album, nad którym pracowała w 2005 z udziałem nowego klawiszowca, Michała Mareckiego, który dołączył do składu. Został przewrotnie zatytułowany I Hate Rock'n'Roll, choć w istocie stanowił powrót do korzeni grupy. Płyta muzycznie była najbardziej rock'n'rollowym albumem od Prymitywu. W tekstach znalazło się wiele gorzkich doświadczeń. Pewną popularność zdobył mniej wyrazisty numer, "Gnijący Świat" i "Jazz nad Wisłą". Na płycie znalazły się też trzy piosenki w stylu reggae.
Z dniem 1 stycznia 2007 roku w zespół opuścił gitarzysta i kompozytor Jacek Perkowski. Na trasie koncertowej trwającej od maja do września 2007 grało czterech kandydatów na jego miejsce (Łukasz Lach, Krzysztof Rychard, Piotr Czajer i Jan Pęczak), z których następnie zespół wyłonił następcę, Jana Pęczaka.
Dnia 12 listopada 2007 w Hard Rock Cafe w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa, na której odbyła się premiera oficjalnej biografii zespołu pod tytułem Potrzebuję Wczoraj autorstwa Magdaleny Patryas i Pawła Dunin-Wąsowicz, a wydanej przez wydawnictwo Lampa i Iskra Boża. Książka była promowana jesienną trasą koncertową rozpoczętą 14 listopada, a zakończoną 13 grudnia 2007, w trakcie której T.Love zagrał 13 koncertów[4]. W Warszawie, gdzie co roku odbywa się zlot fanów, nastąpiła premiera książki napisanej przez fana i moderatora fanklubu Marcina "Siwego" Styczyńskiego, pod tytułem: Siwy chciał grać w T.Love. Zostały tam zawarte opisy koncertów, zlotów oraz fanów.
7 listopada 2008 wydana została składanka pod tytułem Love, Love Love, The Very BesT.Love, która zawiera utwory z przestrzeni 26 lat istnienia zespołu. Płyta zawiera 40 starych utworów oraz 2 nowe piosenki. Ich tytuły to: "Love,Love,Love" (jest ona także pierwszym singlem z płyty, do której został nakręcony teledysk, wyreżyserowany przez Krzysztofa Ostrowskiego) oraz "Prawdziwe życie" – oba zostały zarejestrowane we wrześniu 2008 w studio Polskiego Radia Studio S-4 pod okiem Leszka Kamińskiego jako producenta.
11 października 2009 w Radio Zet nastąpiła premiera singla "Tina" promującego solowy projekt Muńka Staszczyka, we współpracy z byłym gitarzystą T.Love – Jankiem Benedekiem. Premiera nowego albumu zapowiedziana została na marzec 2010
26.11: Klub Stodoła, ul. Batorego 10
Wejście do klubu od godz. 18:30
Ceny biletów
w dniu koncertu 46 zł
{jumi [*8]}