piątek, grudzień 04, 2020
Follow Us
czwartek, 31 sierpień 2017 08:04

Studiuj Warszawę! Wyróżniony

Napisane przez Przemysław Gruz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Studiuj Warszawę! pexels.com

15 września br. kończy się rekrutacja na Podyplomowe Studia Varsavianistyczne w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Podyplomowe Studia Varsavianistyczne są adresowane do osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat przeszłości Warszawy i Mazowsza, a także współczesności i perspektyw rozwoju miasta i regionu. Absolwenci studiów, którzy chcieliby wykorzystać wiedzę w praktyce, uzyskają kompetencje merytoryczne niezbędne do przygotowania i prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym do pracy przewodnika miejskiego. To także szansa dla pasjonatów historii i lokalnych patriotów, którzy chcieliby poszerzyć swoje zainteresowania.

Program studiów obejmuje ćwiczenia i wykłady z zakresu różnych dziedzin historii, zajęcia poświęcone współczesnej Warszawie oraz zajęcia terenowe, odbywające się również w muzeach, bibliotekach i archiwach stolicy. Obok wykładowców Uniwersytetu zajęcia prowadzą specjaliści, którzy na co dzień są pracownikami m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historycznego m.st. Warszawy czy Zamku Królewskiego.

Rekrutacja na podyplomowe studia trwa do 15 września, do godz. 12. Warto się spieszyć, bo po tym terminie zgłoszenia, z racji zainteresowania studiami, nie będą przyjmowane.

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia trzeba posiadać, co najmniej dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Więcej informacji na temat rekrutacji i potrzebnych dokumentów znajdziemy na stronie internetowej uczelni. Informacje możemy też uzyskać osobiście, w sekretariacie Studiów Podyplomowych, w budynku Instytutu Historycznego na Uniwersytecie Warszawskim przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, w pokojach nr 5 i nr 7, codziennie w godz. 9.30-15.00.

a