czwartek, maj 13, 2021
Follow Us
czwartek, 13 lipiec 2017 11:02

Piknik rycerski w Muzeum Narodowym w Warszawie

Napisane przez KG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piknik rycerski w Muzeum Narodowym w Warszawie Muzeum Narodowe w Warszawie

Z okazji kolejnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem w sobotę 15 lipca Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza wszystkich, małych i dużych, na piknik rycerski. Na Dziedzińcu Lorentza MNW będzie można spotkać rycerzy, poznać podstawy fechtunku oraz wziąć udział w grach i zabawach w atrakcyjny sposób przybliżających niezwykłe dzieje obrazu Jana Matejki - Bitwa pod Grunwaldem. Wstęp na wydarzenia wolny.

W czasie trwania pikniku, w Galerii Sztuki XIX Wieku w sali Matejkowskiej w godzinach 12.00–15.00 przy obrazie Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem będzie czekał edukator, który z chęcią opowie o obrazie i jego historii, a także odpowie na wszystkie pytania. 

Uczestnicy pikniku w godzinach 12.00-15.00 będą mogli odebrać bezpłatne wejściówki do galerii stałych u edukatorów i wolontariuszy.

Piknik będzie jednocześnie doskonałą okazją do obejrzenia obiektów w Galerii Sztuki XIX Wieku w MNW przed jej zamknięciem na czas modernizacji, która potrwa od 17 lipca do 22 września. W przypadku deszczu piknik zostanie przeniesiony do Holu Głównego MNW.

a