niedziela, grudzień 03, 2023
Follow Us
piątek, 07 lipiec 2017 15:55

To trafi do podręczników! Wyróżniony

Napisane przez MM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
To trafi do podręczników! Fot. https://www.whitehouse.gov/

Pytamy mieszkańców Warszawy, co myślą o wizycie Donalda Trumpa. Jakie będą jej skutki dla Polski i Europy? Czego się spodziewają? Czy Donald Trump rozbudził nadzieję Polaków na lepsze jutro?

Maria, sprzedawczyni:

Oczywiście! Przyniesie bardzo dobre skutki! Proszę pana bardzo dobre! Sądzę, że to najlepsze, co się mogło nam teraz przydarzyć, kiedy mamy problemy z Unią Europejską.

 

Antoni, emeryt:

Proszę Pana, to jest epokowe wydarzenie, że prezydent najpotężniejszego kraju świata mówi o Polakach takie wspaniałe rzeczy.

To trafi do podręczników!

Bardzo nas wzmocnił, bardzo…

 

Anna, nauczycielka:

Myślę, że jest wielka szansa, żeby rozwijała się dobrze nasza współpraca z USA, a i na arenie międzynarodowej powinniśmy zyskać. Po takich słowach Trumpa, naprawdę każdy powinien się z nami liczyć!

 

Grzegorz, farmaceuta:

Unia nam na siłę chce wcisnąć imigrantów. Zachodnie media wieszają na nas psy. A tu przyjeżdża Prezydent Stanów Zjednoczonych i mówi, że zachód, że wszyscy mają z Polaków brać przykład.

To jest niesłychane!

 

Katarzyna, asystentka:

Bardzo mi się podobało wystąpienie Prezydenta Trumpa. Nasza sytuacja polityczna jest skomplikowana i dalej będzie. Ale myślę, że Trump okazał nam wczoraj wielkie wsparcie w naszym dążeniu do zachowaniu swojej kultury, tradycji i chrześcijańskich wartości. Mam nadzieję, że za jego kadencji będziemy mieli zawsze poparcie Amerykanów dla naszych działań.

Trump pokazał, że wspiera też projekt Trójmorza, który jest nas bardzo ważny…

Ale się rozgadałam...

 

Jan, kurier:

Nie mam czasu, bo jadę z przesyłkami… Ale powiem krótko: więcej gazu i rakiet od Amerykanów. I wsparcie, w naszym sprzeciwie wobec zakusów Unii, żeby nam odebrać suwerenność. Będzie dobrze!

 

Ewa, studentka:

Nie interesuje się polityką, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie… Mam nadzieję, że tak…

 

Michał, kucharz:

Że tak powiem, widział Pan jakie przyjęcie zgotowano Trumpowi w Niemczech? Istnie piekło. Tym bardziej będzie długo wspominał pobyt w Polsce! Chciałbym, że polskie wojsko mogło kupić nie tylko rakiety Patriot, ale i inne nowoczesne amerykańskie bronie, a może nawet samoloty… 

 

Marta, animatorka kultury:

Wizy do USA chyba pozostaną… Ale wszyscy czujemy się chyba bezpieczniej w NATO. A przemówienie naprawdę doskonałe... Sama się wzruszyłam, że tak pięknie o Polsce mówił...

 

Tadeusz, biznesmen:

Przypomniały mi się pielgrzymki Jana Pawła II… Bardzo mocne przemówienie Prezydenta Trumpa, to jest naprawdę wielka nagroda za naszą walkę o polityczną i gospodarczą niezależność. Liczę na ułatwienia w handlu ze Stanami i transfer technologii. Serio, skoro już gaz do nas płynie z USA zamiast z Rosji, to naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych.

Emil, student:

Podobały mi się silne akcenty pokazujące nieprzerwane, imperialne zapędy Rosji w stronę naszego kraju i całej Europy Środkowej i Wschodniej. Mocno podkreślił też swoje niezmienne stanowisko odnośnie Ukrainy.

 

Juliusz, emeryt:

Wizyta Donalda Trumpa powinna przynieść dobre owoce już w niedalekiej przyszłości. Liczymy na stały kontrakt obejmujący dostawy gazu LNG z USA do gazoportu w Świnoujściu. Po cenie dla przyjaciół.

 

Joanna, historyk:

Donald Trump pokazał w swoim przemówieniu, że dla niego Polska i Polacy to nie tylko Pułaski i Kościuszko, dobrze znani w USA, ale także wspólne wartości, w tym duma narodowa wynikająca z heroicznej obrony tych wartości w obliczu zagrożenia najazdem totalitarnych armii.

Cieszę się zwłaszcza, że dużą część przemówienia poświęcił bohaterom Powstania Warszawskiego.

 

a