czwartek, wrzesień 23, 2021
Follow Us
piątek, 30 czerwiec 2017 13:00

Letnie Koncerty na Grochowskiej w każdy weekend

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Letnie Koncerty na Grochowskiej w każdy weekend http://www.sinfoniavarsovia.org

Trwa kolejna odsłona cyklu Letnie Koncerty na Grochowskiej. Jak co roku w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia w każdy weekend od godz. 16 można posłuchać szerokiego spektrum muzyki kameralnej w wykonaniu cenionych artystów z całego świata oraz obiecujących młodych muzyków. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

W gronie wykonawców kolejnych koncertów znaleźć można nazwiska doskonale wszystkim znanych artystów jak Urszula Krygier, Marcin Świątkiewicz czy János Bálint, jak również debiutantów, rozpoczynających dopiero swoją zawodową karierę. Jednak bez względu na doświadczenie, każdego z gości Orkiestry cechuje charyzma i wyrazista osobowość artystyczna.

Wielu z występujących muzyków to stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia oraz członkowie elitarnego programu Akademia Sinfonia Varsovia. W ramach tego programu muzycy Sinfonii Varsovii oraz zaproszeni członkowie najlepszych orkiestr świata pomagają wyróżniającym się studentom w szlifowaniu swojego warsztatu oraz poznawaniu od strony praktycznej repertuaru orkiestrowego. Mentorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do udzielania lekcji mistrzowskich lecz inspirują również swoją grą, czego można będzie doświadczyć na finałowym koncercie cyklu.

27 sierpnia o 16 z mahlerowsko-brahmsowskim programem wystąpią lider altówek Sinfonii Varsovii -Katarzyna Budnik-Gałązka, lider wiolonczel- Marcel Markowski oraz koncertmistrz orkiestry, skrzypaczka Anna Maria Staśkiewicz.

Towarzyszyć im będzie przy fortepianie znakomity kameralista Piotr Kopczyński. Zanim to jednak nastąpi czeka nas m.in.

koncert wyróżniających się studentów klasy kameralistyki UMFC, spotkanie z jedną z najlepszych młodych skrzypaczek Celiną Kotz, a także z laureatem Paszportu Polityki, klawesynistą Marcinem Świątkiewiczem oraz Jakubem Kuszlikiem, laureatem II nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego.

Ponadto odwiedzając Grochowską 272 warto zapoznać się z innymi planowanymi wydarzeniami.

Od 19 sierpnia rusza kolejna edycja entuzjastycznie przyjętych Potańcówek na Grochowskiej. W tym roku zainauguruje je Warszawska Orkiestra Sentymentalna, a podczas kolejnych spotkań roztańczonym mieszkańcom Warszawy towarzyszyć będzie m.in. muzyka bałkańska, ludowa a także tango i salsa.

Letnie Koncerty na Grochowskiej
Każdy weekend do 28 sierpnia 2017
godzina 16.00, Grochowska 272

Program Letnich Koncertów na Grochowskiej na: www.sinfoniavarsovia.org.

a