piątek, lipiec 23, 2021
Follow Us
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 07:30

50 tysięcy dolarów w miesiąc Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kamal Jahid, Marokańczyk mieszkający w Warszawie, wpadł na pomysł, by produkować torby – z polskich skór, ale szyte ręcznie przez marokańskich rzemieślników. Przygotował prototypy, problem jednak w tym, że nie miał funduszy, aby ruszyć z produkcją. Zamiast szukać kredytu bankowego zwrócił się o pomoc do internautów poprzez portal Kickstarter. W zaledwie miesiąc przekonał się jak wielką moc ma globalny crowdfunding - jego konto zasiliło ponad 50 tysięcy dolarów! Wsparły go osoby z USA, Australii, Singapuru i Polski.


- W Maroku, skąd pochodzę, ręczne szycie skórzanych wyrobów jest tradycją.

Gdy przyjechałem do Polski okazało się, że polskie skóry są wspaniałe, grube, roślinnie garbowane i wymarzyłem sobie, aby szyć z nich eleganckie i trwałe torby podróżne.

Nie miałem aż tyle gotówki, aby samemu zacząć, więc postanowiłem spróbować crowdfundingu. Na początku obawiałem się, czy ludzie zechcą zainwestować w ten lekko szalony pomysł, ale z każdym dniem, gdy pieniędzy przybywało coraz bardziej wierzyłem w jego powodzenie. Okazało się, że przez miesiąc zebrałem ponad 50 tysięcy dolarów, a projekt wsparło prawie 100 osób niemal z czterech kontynentów – cieszy się Kamal Jahid.


Zdecydowanie najwięcej wpłat, bo aż 35, pochodziło od użytkowników z USA. Po Amerykanach najhojniejsi okazali się Australijczycy, Kanadyjczycy, mieszkańcy Singapuru oraz Polacy.

Jeśli zaś chodzi o konkretne miasta to najwięcej pieniędzy wpłynęło z Singapuru, Warszawy i Sydney.
- W związku z tym, że udało się zebrać pełną kwotę zaczynamy produkcję oraz dystrybucję na szerszą skalę. Torby będą dostępne na naszej stronie internetowej meqnes.com, a docelowo chcemy, aby były też lokalnie dystrybuowane przez wybrane przez nas butiki na całym świecie – opowiada o dalszych planach Kamal Jahid.
Meqnes - eleganckie torby podróżne wykonane z garbowanej roślinnie licowej skóry bydlęcej pochodzącej z Polski, w dwóch kolorach – czarnym (Bullet Black) i brązowym (Sahara Brown). Uzupełnieniem są włoskie eleganckie metalowe okucia. Każdy egzemplarz jest unikalny, bowiem szyty w całości ręcznie przez marokańskich rzemieślników, którzy od pokoleń strzegą tradycyjnej sztuki wyrobu skórzanej galanterii. Torby Meqnes są zapinane na suwak, mają dwie zewnętrzne kieszenie, dwa wygodne uchwyty oraz pasek na ramię. Ich wymiary to 55 x 28 x 28 cm. Są szykowne i wyjątkowo trwałe, ponieważ powstają z najgrubszych skór dostępnych na rynku, co czyni je idealnym bagażem na służbową podróż lub weekendowy wyjazd. Wewnątrz wykończone są wysokiej jakości poliestrowym filcem, a że adresowane są do mężczyzn aktywnych zawodowo, mają też specjalną kieszeń na laptopa.


Twórcy marki Meqnes - twórcami marki Meqnes są pochodzący z Maroka Kamal Jahid, który od kilku lat mieszka w Polsce oraz Amerykanin David Liebers z Bostonu.

W 2013 roku stworzyli swoją pierwszą markę eleganckich akcesoriów dla mężczyzn Glamorous Pochette, która okazała się hitem warszawskich salonów. Kamal Jahid jest stylistą, projektantem, założycielem i dyrektorem artystycznym marki Glamorous Pochette, a także blogerem oraz autorem książek o modzie, elegancji i rozwoju osobistym, wydawanych w języku angielskim, francuskim i polskim. David Liebers również działa w branży fashion, jest koneserem i znawcą mody męskiej, jedocześnie studiując na Harvard Medical School (https://www.kickstarter.com/projects/meqnes/meqnes-vintage-leather-weekender-by-moroccos-last?).

a