sobota, kwiecień 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 20 czerwiec 2017 07:53

Podwórka warszawskiej Pragi

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Teatr Baj kolejny raz realizuje projekty społeczno-artystyczne w ramach działań rewitalizacyjnych na warszawskiej Pradze, zapraszając m.in. na warsztaty integracyjne, spektakle teatralne, koncerty. „Praska Dorożka Teatralna” - unikalny, mobilny teatr - w okresie wakacyjnym odwiedza praskie podwórka, aby pokazać spektakl praskim dzieciakom w ich codziennej przestrzeni. Centrum projektu jest spektakl „ W kole” Krystyny Miłobędzkiej w reżyserii Sebastiana Świądra.

Pierwszy spektakl odbył się w maju na podwórku przy ul. Stalowej 25. Kolejne spektakle odbędą się w  następujących terminach: 18 czerwca, podwórko przy ulicy Ziemowita 4 oraz 25 czerwca, 3 września, 10 września i 17 września 2017.

Podwórza

Celem projektu jest wzajemne poznawanie się oraz zbliżanie do siebie prażan. Teatr Baj zbiera opowieści mieszkańców kamienic znajdujących się przy wybranych podwórkach i w oparciu o te historie przygotowuje wspólne działania artystyczne. Wszystko dzieje się na praskich podwórkach. Projekt jest kontynuacją idei Praskiej Dorożki Teatralnej i w dużej mierze z nią koresponduje.

W 2017 roku projekt składa się z kilku odsłon/rozważań na temat „domu” i „własnego podwórka”. W ramach PODWÓRZY odbędą się koncerty zespołu „Bardzo duży dom”, który w swoich utworach mieści doświadczenia, marzenia i potrzeby mieszkańców warszawskiej Pragi. Piosenki, które są zapisem dźwięków, fantazji, rozmów i spotkań z mieszkańcami znajdą się na płycie „Prognoza Pogody”. Terminy koncertów: 14 czerwca, 8 września, 9 września oraz 16 września 2017.

Więcej na: www.teatrbaj.pl oraz http://www.um.warszawa.pl/.

a