Wydrukuj tę stronę
wtorek, 13 czerwiec 2017 07:32

Akademia Sinfonia Varsovia

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akademia Sinfonia Varsovia http://www.sinfoniavarsovia.org/

Orkiestra Sinfonia Varsovia od kilku lat prowadzi program dla młodych instrumentalistów, stojących u progu kariery zawodowej. Pod okiem najlepszych muzyków Sinfonii Varsovii przez rok szlifują swoją grę pod kątem gry w profesjonalnej orkiestrze. W najbliższych miesiącach odbędą się kursy mistrzowskie dla uczestników 5.edycji otwarte dla publiczności oraz rekrutacja do kolejnej edycji.

Powoli dobiega końca 5. edycja programu. To czas, gdy do Warszawy, na specjalne zaproszenie Orkiestry przyjeżdżają światowej klasy artyści, by przez kilka dni pracować z uczestnikami Akademii Sinfonia Varsovia. W tym roku będą to: Alex Gebert (wiolonczela), Jean-Marc Fessard (klarnet), Laurent Lefevre (fagot), Matthew McDonald (kontrabas) i Amihai Grosz (altówka). Wszystkie kursy są otwarte dla publiczności - wystarczy przyjść do siedziby Orkiestry (ul. Grochowska 272) i obserwować jak pracują wybitni artyści. Dodatkowo Jean-Marc Fessard swój kunszt zaprezentuje podczas Letnich Koncertów na Grochowskiej. Koncert odbędzie się 24 czerwca o godz. 16:00 w Sali Prób orkiestry przy ul. Grochowskiej 272. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Jednocześnie trwa rekrutacja do kolejnej, już szóstej edycji Akademii Sinfonia Varsovia. Tym razem do projektu zapraszamy młodych muzyków grających na skrzypcach, wiolonczeli, fagocie lub perkusji. Dwa semestry warsztatów, w formie zajęć indywidualnych i sekcyjnych poprowadzą liderzy i muzycy soliści Sinfonii Varsovii: Anna Maria Staśkiewicz i Jakub Haufa (skrzypce), Marcel Markowski i Piotr Mazurek (wiolonczela), Zbigniew Płużek (fagot) i Piotr Kostrzewa (perkusja). Aby zostać uczestnikiem Akademii Sinfonia Varsovia, trzeba spełniać warunki określone w regulaminie i wygrać przesłuchania, które odbędą się 5 i 12 września br.

Więcej na: www.sinfoniavarsovia.org w zakładce: Akademia Sinfonia Varsovia.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL