niedziela, grudzień 10, 2023
Follow Us
środa, 07 czerwiec 2017 13:42

Najzdolniejsi uczniowie

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najzdolniejsi uczniowie http://www.um.warszawa.pl/

140 uczniów stołecznych szkół - laureatów olimpiad przedmiotowych i zawodowych otrzymało wyróżnienia od władz Warszawy. 13 z nich reprezentowało lub będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych.

W tym roku 164 tytuły laureata olimpiady lub konkursu zdobyło 140 uczniów, co oznacza, że 17 osób zwyciężyło w więcej niż jednym konkursie (rekordzista w 5 konkursach), najczęściej w podobnej dziedzinie.

Aż 13 osób reprezentowało lub będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych (olimpiady: matematyczna, informatyczna, astronomiczna, języka łacińskiego).

Wzrasta również liczba uczniów techników, którzy zostali laureatami olimpiad i konkursów. W 10 technikach mamy 24 laureatów głównie olimpiad zawodowych.

W tym roku 4 uczniów gimnazjum zostało laureatami olimpiad przedmiotowych dla szkół ponadgimnazjalnych.

Są to Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Filozoficzna, Olimpiada Języka Niemieckiego.

Warszawa od 10 lat wyróżnia najzdolniejszych uczniów, docenia nauczycieli i dyrektorów.

Laureaci ogólnopolskich konkursów, olimpiad przedmiotowych i zawodowych mają zapewniony indeks na wyższe uczelnie, nie muszą przystępować do matury z przedmiotu, którego dotyczyła olimpiada. Są również zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. A jeśli brali udział w konkursach organizowanych przez daną uczelnię i zajęli miejsce na podium, nie muszą się martwić o przyjęcie do niej.

Program „Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne” promuje formułę „szkoły po lekcjach”, oferującej uczniom zajęcia rozwijające talenty i zainteresowania, współpracę ze szkołami wyższymi, dzięki której uczniowie mogą korzystać z zasobów intelektualnych i bazy uczelni, czy certyfikaty „Wars i Sawa” dla szkół. Celem tych działań jest także podnoszenie efektywności kształcenia, umożliwienie szkołom wymiany doświadczeń, a także doskonalenie kadry nauczycielskiej i pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Źródło: http://www.um.warszawa.pl.

a