czwartek, październik 28, 2021
Follow Us
środa, 31 maj 2017 15:08

Dzień Dziecka w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na Dzień Dziecka pod hasłem „Mali Bezpieczni” na dziedziniec Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Wojewoda zaprasza w czwartek 1 czerwca 2017 r. w godz. 10-15.

W program Dnia Dziecka w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim udział wezmą: Komenda Stołeczna Policji, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Inspekcja Handlowa, Kuratorium Oświaty, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Schronisko dla zwierząt z Celestynowa oraz Sanepid.

Będą stoiska promocyjne, miasteczko ruchu drogowego, prezentacje pojazdów, pokaz tresury psów służbowych, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz - w wykonaniu strażaków - konkurencja wspinania po skrzyniach (podnośnik hydrauliczny).

Kuratorium Oświaty w Warszawie przygotowało warsztaty plastyczne dla dzieci młodszych o tematyce bezpieczeństwo oraz konsultacje na temat sprawdzenia rzetelności organizatorów wypoczynku,

Z kolei Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, poza konkursami, grami i loteriami dla dzieci o tematyce pro zwierzęcej, przygotowało prezentacje kampanii dotyczącej porzucania psów w wakacje, o tym jak zachować się przy agresywnym psie lub co zrobić gdy znajdziemy zwierzę.


Będzie album z fotografiami psów do adopcji i opowieść o idei wolontariatu oraz adopcji.

 

O bezpiecznym grzybobraniu, zasadach zachowania się w lesie, szkodliwości palenia (badanie smokelyzerem osób dorosłych), po bezpieczne wakacje - ochrona skóry przed słońcem, bezpieczne zabawy w kąpieliskach, choroby przenoszone drogą pokarmową, higiena osobista - opowiedzą dzieciom pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie poza zapoznaniem dzieci i opiekunów z podstawowymi wymaganiami dla zabawek i akcesoriów odblaskowych, przygotował konkursy z nagrodami i kolorowanki.

"Mali Bezpieczni"
Dziedziniec MUW
Warszawa, pl. Bankowy 3/5

a