sobota, lipiec 02, 2022
Follow Us
piątek, 19 maj 2017 13:02

Noc Muzeów w Centrum Nauki Kopernik

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Człowiek kontra piorun, podsłuchiwanie Kosmosu, mikroskopy ze smartfonów – zapraszamy 20 maja na Noc Muzeów do Centrum Nauki Kopernik. Na eksperymentatorów czekać będzie kilkaset interaktywnych eksponatów. Centrum Nauki Kopernik i planetarium Niebo Kopernika będą czynne w godz. 20.00 – 2.00 (ostatnie wejście o 1.00). Bezpłatne bilety do Nieba Kopernika będą dostępne w kasie planetarium w dniu imprezy (20 maja 2017) od godz. 10.30.

Stworzymy również mikroskopy z własnych smartfonów. Podczas specjalnego pokazu w Teatrze Wysokich Napięć zobaczymy potężne wyładowania i przekonamy się, że w pewnych okolicznościach można je ujarzmić. W planetarium wyruszymy w podróż w kierunku nowo odkrytego systemu planetarnego TRAPPIST -1 i sprawdzimy, w jaki sposób próbujemy komunikować się z potencjalnymi pozaziemskimi cywilizacjami.
W programie:

Nocne wystawy
Eksperymentuj na wystawach Kopernika. Masz do dyspozycji ponad 400 eksponatów, w tym wiele zupełnie nowych. Sprawdź, co się u nas zmieniło od ostatniej Nocy Muzeów.

Pogromcy burz
On jeden. Dwa potężne transformatory Tesli, generujące napięcie o mocy ponad miliona woltów każdy. I widownia – bezpieczna, zamknięta w klatce Faradaya. Zobacz śmiałka, który dotknie pioruna i dowiedz się więcej o burzach.

Pierwszy kontakt
Od kiedy zaczęliśmy eksplorować kosmos, szukamy pozaziemskich cywilizacji i próbujemy nawiązać z nimi kontakt. Wstąp do planetarium Niebo Kopernika i sprawdź, w jaki sposób wysyłamy informacje o sobie.

Mikroskop z Samsungiem
Nie musisz nawet wchodzić do Kopernika, by wziąć udział w szybkim kursie mikrofotografii. Przed budynkiem czekać będą animatorzy ze smartfonami Samsung. Przekonasz się, jak łatwo zmienić je w mikroskop. Wystarczy wskaźnik laserowy, latarka i fotografowany obiekt. Naszymi modelami będą rozwielitki oraz inne niewielkie, wodne żyjątka.

Szybkie doładowanie
Udostępniłeś mnóstwo zdjęć i filmów z Nocy Muzeów i rozładował Ci się telefon? Przyjdź do nas. Zarówno w budynku jak i przed nim dostępne będą energetyczne ławeczki innogy, dzięki którym naładujesz bezprzewodowo baterie swojego telefonu.

Z uwagi na szacunek dla innych oczekujących, prosimy o nie zajmowanie miejsc w kolejce dla grup. Więcej na: http://www.kopernik.org.pl.

a