poniedziałek, grudzień 06, 2021
Follow Us
piątek, 12 maj 2017 13:37

Koncert charytatywny „Warszawa dla Aleppo”

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncert charytatywny „Warszawa dla Aleppo” http://www.um.warszawa.pl/

Podczas koncertu "Warszawa dla Aleppo" w Teatrze Dramatycznym przy pl. Defilad 1 w środę 17 maja 2017 o godz. 19 zabrzmi muzyka w wykonaniu światowej sławy Orkiestry Sinfonia Varsovia. Mieszkańcy zainteresowani udziałem w koncercie i wsparciem akcji proszeni są o wysłanie e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do poniedziałku 15 maja. Zaproszenie jest dwuosobowe. Obowiązuje strój wieczorowy.

Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Jacka Kaspszyka wraz z solistką Iwoną Sobotką wykona „III Symfonię op. 36 – Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego. Społecznymi ambasadorami wydarzenia są: Anna Prus, Karolina Nowakowska, Grzegorz Jarzyna, Jacek Rozenek, Żora Korolyov, Darek Malejonek.

Ten wyjątkowy koncert charytatywny ma umożliwić udzielenie finansowego wsparcia szkole w Bire – placówce prowadzonej przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) na pograniczu syryjsko-libańskim. Przygotowano pakiet charytatywnych „cegiełek”, które mają zapewnić dzieciom w Bire możliwość uczęszczania do szkoły i wyposażenie placówki. Wszystkie środki zebrane w związku z tym wydarzeniem zostaną przekazane na wybrane działania PCPM na miejscu. Każda złotówka przekazana na ten cel jest bezcenna.

Opis cegiełek:
350 zł – wyprawka szkolna dla jednego dziecka rozpoczynającego edukację: podręczniki, artykuły szkolne, plecak
600 zł – możliwość kontynuowania nauki dla jednego dziecka przez semestr poprzez zapewnienie przejazdów busem szkolnym na trasie: miejsce zamieszkania-szkoła-miejsce zamieszkania i części wynagrodzenia dla nauczyciela (odpowiednio 1200 zł na rok cały szkolny)
1000 zł - zapewnienie zapasu leków na tydzień działalności kliniki mobilnej, niosącej pomoc medyczną w obozowiskach namiotowych uchodźców syryjskich
3200 zł – wyposażenie jednej klasy w podstawowe pomoce naukowe: tablice, mapy, ławki, krzesła
11 700 zł – remont i wyposażenie szkoły: remont z wyposażeniem pomieszczeń
oraz każda inna kwota, która pomoże potrzebującym.

Więcej na: http://www.um.warszawa.pl/aleppo/.

a