sobota, grudzień 10, 2022
Follow Us
poniedziałek, 15 maj 2017 13:23

Warszawa w kwiatach i zieleni 2017

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa w kwiatach i zieleni 2017 http://www.warszawawkwiatach.pl

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” po raz 34. wystartuje w maju. Od 15 maja 2017 można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Zgłoszenia można przesyłać od 15 maja do 30 czerwca 2017.

Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tysięcy papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty z Martą Gessler i Elizą Mórawską (whiteplate.pl) to tylko kilka punktów programu „Warszawy w kwiatach i zieleni”. Start już 15 maja.

Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: Człowiek, Firma, Sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. W sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.
Więcej na: www.warszawawkwiatach.pl oraz www.facebook.com/warszawawkwiatach.

a