piątek, czerwiec 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 05 maj 2017 11:13

#3MAJsięRoweru

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
#3MAJsięRoweru http://rowery.um.warszawa.pl/ecc

Warszawa po raz czwarty weźmie udział w ECC, wyścigu o najbardziej rowerowe miasto Europy. Do przesiadki na rower zachęca kampania #3MAJsięRoweru, skierowana do osób, które nie są aktywnymi rowerzystami. W połowie maja 2017 wystartują dwie kampanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowane do rowerzystów i kierowców. Zwieńczeniem akcji będzie planowany na 10 czerwca największy przejazd rowerzystów ulicami Warszawy na pl. Defilad, gdzie odbędzie się piknik rowerowy.

European Cycling Challenge jest największą europejską rywalizacją rowerową, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru, jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp. Liczy się każdy kilometr!

Każda osoba, która chce wziąć udział w ECC 2017 powinna:

1. Zarejestrować się na stronie internetowej: http://www.cyclingchallenge.eu/pl/subscribe

2. Pobrać aplikację Naviki (https://www.naviki.org)

3. Rejestrować swoje przejazdy na rowerze przy pomocy aplikacji (lub ewentualnie wgrywać trasy ręcznie)

Rejestracja i logowanie w aplikacji:

 

2. Dołączyć do rywalizacji i wybrać miasto: Warszawa

3. Wybrać grupę (opcjonalnie)

Grupy można rejestrować za pomocą formularza: https://goo.gl/forms/93BBLR8zyR4NL2yp2

4. Do 31 maja rejestrować swoje przejazdy za pomocą aplikacji.

Więcej na: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/rowerowy-start-w-warszawie-juz-22-kwietnia.

Na wszystkich, którzy przejadą ponad 200 kilometrów czekają upominki ufundowane przez partnerów i sponsorów Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. Na najlepszych czekają bardzo rowerowe nagrody!

Przejazdy o średniej prędkości większej niż 30 km/h ORAZ JEDNOCZEŚNIE o maksymalnej prędkości większej niż 45 km/h są niekwalifikowane do wyzwania, tym samym do tabeli wyników, pojawiają się jedynie w statystykach. To samo dotyczy przejazdów dłuższych niż 35 km. Pełny regulamin: http://cyclingchallenge.eu/pl/rules. Facebookowa strona ECC: fb.com/ECCWarsaw/.

Promowanie ruchu rowerowego w ruchu miejskim, szczególnie w centrum miasta jest jednym z głównych celów „Strategii zrównoważonego rozwoju systemu transportowego Warszawy”. W stolicy jest 490 km tras rowerowych, a w budowie jest kolejne 18 kilometrów. Nowe odcinki mają przede wszystkim łączyć istniejące trasy w spójną sieć. Upowszechnianiu roweru jako środka transportu służy również system rowerów publicznych Veturilo. Ponad 4500 jednośladów jest do dyspozycji warszawiaków i turystów w ponad 300 wypożyczalniach. Wypożyczyć można również tandemy, rowery towarowe (umożliwiające transport do 4 dzieci lub 100 kg bagażu) i rowerki dziecięce. Więcej na: http://rowery.um.warszawa.pl/.

a