piątek, październik 15, 2021
Follow Us
wtorek, 18 kwiecień 2017 10:14

Wilanów - moje ulubione muzeum: Zgłoszenia do 18 kwietnia Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wilanów - moje ulubione muzeum: Zgłoszenia do 18 kwietnia http://wilanow-palac.pl

Zgłoszenia do IX edycji programu „Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum!”, adresowanego do rodzin z dziećmi w wieku 6–8 lat, które uwielbiają niecodzienne wyzwania, szukają niezapomnianych przygód i marzą, aby przenieść się w czasy, kiedy Rzecząpospolitą rządzili królowie oraz chcą przekonać się, że w muzeum można się świetnie bawić przyjmowane są do wtorku 18 kwietnia 2017. Spotkania odbywają się w godz. 11–12.45.

Na program składa się dziewięć ok. 1,5-godzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które są realizowane w ostatnią sobotę/niedzielę każdego miesiąca, począwszy od kwietnia 2017, zarówno we wnętrzach pałacu w Wilanowie – dawnej letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, jak i w królewskich ogrodach.

Harmonogram spotkań:

22/23 kwietnia: Wizyta u króla,
27/28 maja: Guzikozwierzaki,
24/25 czerwca: Królewskie zabawy w królewskich ogrodach pałacu w Wilanowie,
29/30 lipca: Sekrety kuchni Jana III,
26/27 sierpnia: Codzienne niecodzienne stroje Jana Sobieskiego,
23/24 września: Podróże w karecie Jana III,
28/29 października: Bursztynowa korona,
25/26 listopada: Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka,
2/3 grudnia: Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż...

Realizację warsztatów uatrakcyjniają, powstałe z myślą o nich, różnego rodzaju wydawnictwa: książeczki edukacyjne, karty zadań, wyklejanki, wycinanki, gry planszowe itp.

Zasady uczestnictwa:

do 18 kwietnia 2017 r. należy przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje kolejność zgłoszenia);
planowane jest utworzenie dwóch grup: sobotniej i niedzielnej (w każdej grupie maks. 25 rodzin);
osoby zakwalifikowane do programu zostaną poinformowane drogą mejlową;
koszt uczestnictwa: każdorazowo udział w warsztatach po wykupieniu biletu w cenie 10 zł (od osoby);
obecność na warsztatach będzie każdorazowo potwierdzana w folderze zawierającym szczegółowy opis wszystkich warsztatów; foldery zostaną rozdane na inauguracyjnym spotkaniu – w Wielkim finale! (10 grudnia) wezmą udział rodziny z potwierdzoną obecnością przynajmniej na 6 spotkaniach.

Program dla rodzin Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum! otrzymał nagrodę rodziców w kategorii: Sztuka wizualna jako najbardziej rozwojowa warszawska inicjatywa dla dzieci w wieku 0–14 lat w konkursie zorganizowanym przez portal CzasDzieci.pl – Słoneczniki 2012.
Formularz zgłoszeniowy na: http://wilanow-palac.pl/iii_edycja_programu_dla_rodzin_muzeum_palac_w_wilanowie_moje_ulubione_muzeum_nabor.html.

a