piątek, maj 14, 2021
Follow Us
poniedziałek, 17 kwiecień 2017 09:50

Halo Ziemia

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

„Halo Ziemia” - najnowszy animowany film o istocie porozumiewania się, zrealizowany w technologii fulldome i przeznaczony do oglądania na sferycznym ekranie planetarium Centrum Nauki Kopernik zabierze nas w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata. Premiera filmu „Halo Ziemia” już 27 kwietnia 2017. Dzięki unikatowej technologii widzowie będą mogli oglądać film, nie tylko za pomocą słów i merytorycznego przekazu, ale też doświadczać go dzięki obrazom, muzyce i dźwiękom okalających ich ze wszystkich stron. W roli narratora wystąpił Zbigniew Zamachowski, a muzykę skomponował Jan Duszyński – autor oprawy muzycznej filmów „Jack Strong” (za którą był nominowany do nagrody Orła) czy „Pokłosie”.

„Poszukiwanie kontaktu z innymi, także poza Ziemią, jest kolejną próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, kim jesteśmy” – Carl Sagan

„Halo Ziemia” jest drugim filmem, stworzonym w Studio Produkcyjnym Planetarium Niebo Kopernika i wyprodukowanym w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Sam jego trailer jeszcze przed premierą został wyróżniony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Jenie. Film „Halo Ziemia”, stworzony przez studio produkcyjne Planetarium Niebo Kopernika, został nominowany do filmu roku na FullDome Festival 2017.
7+; 2D; 50 min.
Więcej na: http://www.niebokopernika.pl/.

Więcej w tej kategorii: « Dzień Wolnej Sztuki Rowerowy start »

a