niedziela, styczeń 19, 2020
Follow Us
czwartek, 05 styczeń 2017 08:30

Zimowa Otwarta Ząbkowska Featured

Written by OKI
Rate this item
(0 votes)

Ulica Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego i otwarta na mieszkańców w piątek 6 i w sobotę 7 stycznia 2017. Wspólne gotowanie, koncert, literacki slam, wystawy i spotkania z artystami, warsztaty dla najmłodszych – to część atrakcji Otwartej Ząbkowskiej.

W sobotę, 7 stycznia wzdłuż ulicy stanie stół, do którego mieszkańcy zaproszą odwiedzających ich gości. Wspólną biesiadę poprzedzi kolektywne gotowanie. W namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy usłyszymy koncert pt.: „Wschód – Zachód: Przystanek Praga”, nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi teraz i w przeszłości, do jej otwartości na różnorodne kultury oraz do jej gwarności ulicznej i artystycznej.

Wystąpią artyści, którzy potrafią połączyć profesjonalne granie z prawdziwą energią gwarnej, targowej praskiej ulicy - Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś). Jan Kubicki stworzy z lodu “Praską Syrenkę”, a pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się Giełda Niechcianych Prezentów, różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych, literacki slam, a także wystawy i spotkania z artystami. Wcześniej, na wydarzenie zapraszać będą mieszkańców kolędnicy.

Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania. - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
Zimowa edycja jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat letniego festiwalu Otwarta Ząbkowska. Organizatorami są: Teatr Powszechny, Stowarzyszenie Hokuspokus, Fundacja Zmiana, Stowarzyszenie Warszawskie Bractwo Bartne oraz Stowarzyszenie My. Wydarzenie jest organizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy.

Zmiany w ruchu drogowym
Ruch drogowy zostanie zamknięty o północy z czwartku (5 stycznia) na piątek (6 stycznia), a otwarty ponownie w nocy z soboty (7 stycznia) na niedzielę (8 stycznia). Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej.
Więcej na: http://www.um.warszawa.pl/.