wtorek, maj 24, 2022
Follow Us
poniedziałek, 09 styczeń 2017 08:14

Schronisko na kliknięcie myszką Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Schronisko na kliknięcie myszką www.napaluchu.waw.pl

Schronisko „Paluch” uruchomiło wirtualną wycieczkę 360°. Spacer został zrealizowany w technologii VR (wirtualna rzeczywistość) i może być oglądany z wykorzystaniem specjalnych okularów. Składa się ze 120 panoram. W trakcie wirtualnych odwiedzin „Palucha” możliwe jest m.in. obejrzenie wybiegów dla zwierząt czy wnętrza Biura Adopcji. Zajrzeć można jednak również do miejsc na co dzień niedostępnych dla gości placówki. Na panoramach znalazły się koci żłobek, sale szpitalne czy schroniskowa kuchnia. Ciekawostką jest również widok „Palucha” uchwycony z „lotu ptaka”. Nawigację ułatwia mapa i plan sytuacyjny. Dodatkowo dla osób wirtualnie odwiedzających „Paluch” przygotowano interaktywne formularze, galerie zdjęć oraz filmy.

Wystawa „Dałeś mi siebie, dałeś mi przyszłość”
3 stycznia 2017 zmieniona została wystawa fotografii prezentowana na placu Bankowym. Prezentowane na niej fotografie przedstawiają zwierzęta, które szczęśliwie znalazły nowe domy. Zdjęcia psów i ich opiekunów zostały wykonane podczas pierwszego Warszawskiego Dnia Zwierząt (22 maja 2016 r. na Polu Mokotowskim), natomiast koty prezentują się dumnie w swoich nowych domach. Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia 2017 roku.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie „Na Paluchu” na nowe domy wciąż czeka około 750 psów i 40 kotów. Aby dowiedzieć się więcej o podopiecznych jednostki wystarczy wejść na stronę www.napaluchu.waw.pl. Od 2007 roku do teraz w stolicy zaczipowano niemal 90 tysięcy zwierząt, a od 2012 roku do dziś zabiegom sterylizacji i kastracji poddano ponad 6700 czworonogów. Więcej na: www.samizobaczcie.pl.


Więcej na: http://www.um.warszawa.pl.

a