niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 14 grudzień 2016 15:21

Darmowa komunikacja w dniu pogorszenia jakości powietrza Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Darmowa komunikacja w dniu pogorszenia jakości powietrza http://www.ztm.waw.pl/

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na czwartek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. W związku z tym władze Warszawy wprowadzają w tym dniu bezpłatną komunikację miejską. Prognozowane wysokie stężenia są spowodowane większą emisją z ogrzewania domów i bardzo niską prędkością wiatru. Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Władze Warszawy apelują także o powstrzymanie się od palenia w kominkach.

- Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście – apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Władze Warszawy przypominają o całkowitym zakazie opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. Przypadki ich spalania są ujawniane nie tylko na terenie prywatnych posesji, ale również u podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tam też dochodziło do spalania m.in. odpadów pochodzących z produkcji, elementów starych mebli, jak również opakowań po substancjach chemicznych (np. olejach) czy opon. Taki proceder jest wykrywany podczas kontroli przeprowadzanych przez straż miejską korzystającą z niedawno otrzymanych mobilnych laboratoriów.

Więcej na: http://www.ztm.waw.pl.

a