środa, styczeń 19, 2022
Follow Us
piątek, 02 grudzień 2016 11:02

Bieg Mikołajów Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W 2016 roku dochód z Biegu Mikołajów zostanie przekazany na rzecz Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka. Idea biegu to 1 przebiegnięty kilometr = 1 złotówka na cele charytatywne. Bieg Mikołajów wystartuje 4 grudnia 2016 w pięciu miastach – Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Zakopanem oraz po raz pierwszy w Sopocie.

Wspólnie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki Mikołajowy odbędzie się Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży „Dzieci biegają dla dzieci” - w Warszawie, Poznaniu oraz Zakopanem. Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja „Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego zaprasza młodych biegaczy w wieku 10-16 lat do udziału w mikołajkowej zabawie biegowej 4. grudnia w Warszawie o godzinie 11:00, w Zakopanem o godzinie 10:00 oraz w Poznaniu o godzinie 11:00.

Organizatorzy na czas festiwalu przygotują po dwa biegi dziecięce klasyfikowane w dwóch kategoriach wiekowych.: na 1 500 m dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz na 2 500 m dla młodych biegaczy w wieku 13-16 lat. Wszystkie wymienione biegi wejdą w skład odbywającego Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”, organizowanego dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorzy – Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja „Góry Przenosić” przekażą 1 zł za każdy przebyty kilometr na wsparcie leczenia chorych dzieci. W Warszawie zebrane środki przeznaczone zostaną na wsparcie podopiecznych Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy – pacjentów leczonych w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka. Zakopiańscy biegacze wspierać będą Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Mikołaje z Poznania pobiegną dla kolejny rok dla Drużyny Szpiku.

Więcej na: www.biegmikolajow.org.

a