wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/biegpraski.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/biegpraski
piątek, 25 listopad 2016 14:10

I Praski Bieg Nocny Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 10 grudnia br. dzielnica Praga-Północ zorganizuje swój pierwszy lokalny bieg. Trasa na dystansie 10 km poprowadzi po reprezentacyjnych, najstarszych ulicach warszawskiej Pragi… i to po zmroku! I Praski Bieg Nocny rozpocznie się w sobotę 10 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00. Zgłoszenia online zostaną zamknięte w czwartek 8 grudnia 2016 roku. Limit uczestników wynosi 1000 osób.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.rejestracja.maratonwarszawski.com. Start biegu nastąpi o godzinie 18.00. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 10 minutach od strzału startera. Bieg zostanie zorganizowany na dystansie 10 km. Trasa nie posiada atestu PZLA. Limit czasu w biegu wynosi 1 godzinę 15 minut. Organizator dopuszcza start zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem bezpośrednim, ale nie na wózkach z napędem pośrednim (np. hand-bike) oraz typu rim-push. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą I Praski Bieg Nocny otrzymują na mecie pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I – III w kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki.

{gallery}biegpraski{/gallery}


– Miejsce i czas zostały wybrane nieprzypadkowo – mówi pomysłodawca nocnego biegu po Pradze radny Kamil Ciepieńko, przewodniczący komisji kultury i sportu. – Trochę na przekór tym, którzy uważają, że po zmroku lepiej tutaj nie chodzić.
Start biegu przewidziano na skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej. Trasa poprowadzi ul. Ząbkowską wzdłuż XIX-wiecznych zabudowań dawnej wytwórni wódek „Koneser”, gdzie zaraz za kapliczką z 1908 r. zawodnicy skręcą w ul. Kawęczyńską i pobiegną w kierunku bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. Przed wojną był to największy kościół Warszawy, a sam Papież Pius XI powiedział o świątyni: „La piú bella chiesa in Polonia”, czyli najpiękniejszy kościół w Polsce.
Uczestnicy, zanim dobiegną do bazyliki, będą mogli podziwiać zabudowania przedwojennej zajezdni tramwajowej „Praga”, zaś po lewej stronie budynki dawnej Warszawskiej Fabryki Farb Graficznych z 1915 r. Warto wiedzieć, że o tej porze część trasy będzie już przybrana świątecznymi ozdobami, a iluminacja nada jej dodatkowej magii!
Dalej trasa poprowadzi ulicą Otwocką przez serce Szmulowizny, o potocznej nazwie Szmulki, ulicami: Łomżyńską, Jadowską i Wołomińska, aż do ul. Radzymińskiej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicą Białostocką. Już w granicach Starej Pragi, skręcą w ul. Markowską i dalej do ul. Ząbkowskiej. – Trasę zawodnicy pokonają trzykrotnie, tak aby zamknąć się w pętli 10 km. Meta jest przy Brzeskiej – mówi Ciepieńko.
Na trasie biegu będą znajdować się punkty kontrolne, które odnotują pojawienie się uczestnika w danym miejscu trasy. Brak odczytu może spowodować dyskwalifikację. Wszyscy, którzy ukończą I Praski Bieg Nocny, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I – III w kategoriach wiekowych – pamiątkowe statuetki.

Szczegóły I Praskiego Nocnego Biegu:
Dystans: 10 km (3 pętle)
Termin: 10 grudnia 2016 r.
Start: godz. 18:00
Start i meta: skrzyżowanie ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej
Opłata startowa: 50 zł (z gwarantowaną koszulką pamiątkową do 30 listopada)
Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/.

Więcej na: http://www.praga-pn.waw.pl.

a