czwartek, maj 13, 2021
Follow Us
czwartek, 27 październik 2016 00:00

Pikniki o zdrowym odżywianiu Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pikniki o zdrowym odżywianiu www.zachowajrownowage.pl

Cykl pikników tematycznych, podczas których każdy będzie mógł zgłębić wiedzę na temat zdrowego żywienia a także skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję organizuje w Warszawie w Galerii Handlowej Atrium Targówek 12 listopada 2016 r. oraz w Galerii Handlowej King Cross Praga 19 listopada 2016 r. w godz. 10–16 Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ).

Celem pikników jest poprawa wiedzy uczestników na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie Pikniki będą się różnić między sobą programem.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in.: konsultacje z dietetykami, pomiary: cukru we krwi, ciśnienia, antropometryczne i badanie składu ciała oraz pokazy kulinarne połączone z degustacją, ćwiczenia fitness wraz z instruktażem, quizy edukacyjne, także konkursy z nagrodami. Podczas pikników będzie można zapoznać się z opracowaną przez ekspertów IŻŻ aplikacją mobilną Asystent Zdrowego Żywienia.

Tematyka pikników: II śniadanie do szkoły; Piramida zdrowego żywienia i aktywność fizyczna kluczem do zdrowia; Aplikacja Asystent Zdrowego Żywienia pomoże Ci w zadbaniu o zdrowie i szczupłą sylwetkę; Zdrowie kobiety.

Pikniki organizowane są przez Instytut Żywności i Żywienia w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej" (znanego pod skróconą nazwą: Zachowaj Równowagę) w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW).

Więcej na: www.zachowajrownowage.pl.

a