środa, kwiecień 21, 2021
Follow Us
wtorek, 18 październik 2016 00:00

"Królowie i sztuka" w ramach akcji "Darmowy listopad" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie i Krakowie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie będzie mozna bezpłatnie zwiedzać od 2 do 30 listopada 2016. Tegoroczny "Darmowy listopad" odbywa się pod hasłem "Królowie i sztuka". W ramach akcji "Darmowy listopad" Łazienki Królewskie zapraszają także na nocne zwiedzenie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii oraz lekcje muzealne.

Już po raz piąty rezydencje królewskie: Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu udostępniają bezpłatnie w listopadzie swoje zbiory.

W Łazienkach Królewskich to okazja, by obejrzeć cenne zabytki: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię wraz z Teatrem Królewskim oraz Pałac Myślewicki, a także poznać kolekcje malarstwa i rzeźby Stanisława Augusta oraz zobaczyć słynne dzieło z Muzeum Mauritshuis w Hadze - "Wnętrze galerii obrazów", Gonzalesa Coques'a (Królewska Galeria Obrazów w Pałacu na Wyspie).

Bezpłatne zwiedzanie odbywa się w poniedziałek w godz. 11.00-18.00, zaś od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-18.00 (obiekty będą czynne także 11 listopada w Święto Niepodległości). Bezpłatne wejściówki należy odbierać bezpośrednio w obiektach lub kasach Łazienek Królewskich, gdzie dostępne są również audioprzewodniki (płatne 5 zł).

Spotkania z publicznością
Pod hasłem "Królowie i sztuka" spotkania z publicznością będą się odbywać w listopadzie codziennie - o godz. 11.00, 14.00 i 17.00 - w Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii i Pałacu Myślewickim. W ich trakcie pracownicy Łazienek Królewskich opowiedzą o Królewskiej Galerii Obrazów oraz Królewskiej Galerii Rzeźby. Zaprezentują wybrane eksponaty, a w Pałacu na Wyspie opowiedzą o dziele "Wnętrze galerii obrazów", Gonzalesa Coques'a, a także o idei tworzenia królewskich kolekcji w Europie doby Oświecenia.

Warsztaty rodzinne
Będą się odbywać w listopadowe weekendy. W soboty, o godz. 11.00, dzieci w wieku 1-3 lat i ich opiekunowie pobawią się w Starej Kordegardzie, zaś w cztery kolejne niedziele, o godz. 14.00, dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach fotograficznych w Pałacu na Wyspie. Na warsztaty rodzinne obowiązuje rezerwacja: [email protected]łazienki-krolewskie.pl, (22) 50 60 042 lub (22) 50 60 183.

Lekcje muzealne
Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w dwustu bezpłatnych lekcjach muzealnych, przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Uczestnictwo w lekcjach muzealnych wymaga rezerwacji - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub (22) 50 60 183.

W listopadzie bezpłatnie będzie też można wziąć udział w III Międzynarodowym Festiwalu I.J Paderewskiego, Festiwalu De Musica, a także "Salonach Poezji K40", podczas których wystąpi aktorka Krystyna Janda, i "Salonach Muzycznych", stanowiących kontynuację letnich koncertów pod Pomnikiem Chopina.

Ponadto w listopadzie obowiązuje 10 proc. promocja na wszystkie wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie.
Więcej na: http://www.lazienki-krolewskie.pl/.

a