środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/24802.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/24802

Nawrocki

poniedziałek, 03 październik 2016 00:00

Przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Mr. Gaga" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Mr. Gaga" http://2016.cialoumysl.pl

Specjalny przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Mr. Gaga" Tomera Heymanna o Ohadzie Naharinie, dyrektorze artystycznym słynnego Batsheva Dance Company, który stworzył własny język tańca – GaGa będzie można zobaczyć w kinie Muranów we wtorek 4 października o godz. 20.30 (bilety w cenie 20 zł). Jest to jedno z wydarzeń towarzyszących 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu CIAŁO/UMYSŁ.

Opis filmu
Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata.

"Mr Gaga" to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak "Pina".

Festiwal Ciało/Umysł
9 spektakli, w tym dwie niezwykłe premiery, a także otwarty maraton tańca Go! Go! Dance! oraz pokaz filmu - od 30 września do 8 października - na trzech warszawskich scenach, w Teatrze Studio, Centrum Sztuki Współczesnej w Nowym Teatrze oraz w Kinie Muranów odbędzie się 15. edycja Festiwalu Ciało/Umysł. Ideą festiwalu Ciało/Umysł jest wyszukiwanie najciekawszych nurtów, trendów i technik tańca współczesnego, prezentowanie nowych tendencji w choreografii i wspieranie śmiałych propozycji artystów. To festiwal bezkompromisowy, który odkrył dla polskiego widza wielu ważnych twórców sztuki tańca. Festiwal tworzy pomost do innych form sztuki. Visual art, performance, architektura, muzyka na żywo czy nowe media stają się coraz bardziej widoczne i na festiwalu, i w samym tańcu. Współorganizatorem 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł jest Nowy Teatr w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Teatr Studio. Bilety można nabyć poprzez stronę internetową festiwalu (www.cialoumysl.pl) oraz we wszystkich punktach sprzedaży Eventim (m.in. sieci salonów Empik, Media Markt, Saturn). Bilety dostępne są również w Teatrze Studio oraz Nowym Teatrze, a na godzinę przed spektaklem także w Centrum Sztuki Współczesnej.

{gallery}24802{/gallery}

Festiwal CIAŁO/UMYSŁ
30 września - 8 października 2016 w Warszawie
Więcej na: http://2016.cialoumysl.pl/.

a