piątek, maj 14, 2021
Follow Us
poniedziałek, 26 wrzesień 2016 00:00

Warszawski Tydzień Seniora 2016 Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warszawski Tydzień Seniora organizowany jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Od 26 września do 2 października 2016 starsi mieszkańcy stolicy będą mogli uczestniczyć w ponad 130 wydarzeniach. Wycieczki, wykłady, koncerty, aqua aerobik, gimnastyka chińska, czy też bezpłatne badania - to tylko część propozycji skierowanych do seniorów.

Wiele podmiotów np. kina i teatry na czas trwania Warszawskiego Tygodnia Seniora przygotowują na ten czas specjalną ofertę dla seniorów w postaci zniżek bądź bezpłatnych biletów. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.

Będzie można m.in. bezpłatnie zwiedzić Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, Bibliotekę Uniwersytecką, Centrum Nauki Kopernik, czy na co dzień niedostępne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. Pałac Kultury i Nauki w wybrane dni zaprasza na Taras Widokowy i wystawę historycznych eksponatów.
Ośrodki sportu i rekreacji proponują m.in. bezpłatne zajęcia z aqua aerobiku, gimnastyki, nordic walking. Korzystanie z basenu będzie kosztowało symboliczną złotówkę. A w Muzeum Narodowym będzie można uczestniczyć w warsztatach qigongu, czyli prozdrowotnej gimnastyki chińskiej. Przez cały tydzień w wybranych miejscach będą bezpłatne badania.
W czasie Warszawskiego Tygodnia Seniora samotni seniorzy będą mieli szansę znaleźć swoją drugą połowę w restauracji AiOLI inspired by MINI przy pl. Konstytucji 5, która zorganizuje tzw. „szybkie" randki i dancing międzypokoleniowy.

Warszawski Tydzień Seniora zakończy się 2 października tradycyjnie piknikiem w Ogrodzie Saskim organizowanym przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Podczas dancingu do tańca zachęcać będzie DJ Vika.

Seniorzy w stolicy
W 2015 r. w Warszawie mieszkało 463,3 tys. osób powyżej 60 lat – to 26 proc. ogółu mieszkańców. Główny Urząd Statystyczny prognozuje, że w Warszawie w 2050 r. liczba ludności w wieku poprodukcyjnym wzrośnie w stosunku do 2014 roku o 105,7 tys., tj. o 22 proc.

Więcej na: www.senioralna.um.warszawa.pl.

a