niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 25 sierpień 2016 00:00

Dla dzieci i dla dorosłych - "Warszawa jest trendy" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na wydarzenia organizowane w całym mieście pod hasłem "Warszawa jest trendy" miasto stołeczne Warszawa zaprasza w pierwszy weekend września 2016. Od piątku 2 września od godziny 17.00 do niedzieli 4 września można będzie m.in. wziąć udział w grze plenerowej w ZOO, zwiedzić znane z historii i filmów miejsca oraz zakątki miasta, wziąć udział w wydarzeniach sportowych lub obejrzeć specjalnie przygotowane filmy i sztuki teatralne. Wakacyjny klimat podkreślą koncerty w ramach Super Warszawy! i Dziecięcej Warszawy.

Warszawa jest trendy to również dobra okazja, żeby spędzić czas nad Wisłą – zjeść śniadanie w plenerze nad rzeką, a wieczorem wysłuchać koncertów w nadwiślańskich klubokawiarniach.

Na większość imprez wstęp jest wolny lub ze zniżką na Kartę Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka.

Dziecięca Warszawa
Na Dziecięcą Warszawę na pl. Defilad miasto zaprasza w niedzielę 4 września w godz. 12.00-19.00. Wstęp wolny.

Na scenie Dziecięcej Warszawy wystąpią popularne i lubiane dziecięce zespoły oraz muzyczni bohaterowie. Na początku do zabawy porwie uczestników DJ Miki, czyli Małgosia Kosik, wykonując swoje największe hity, zachęca najmłodszych do zabawy i śpiewania. Następnie scenę wypełni radosny śpiew członków dziecięcego zespołu Małe SI E. Kolejnym popularnym zespołem, który pojawi się na scenie Dziecięcej Warszawy, jest Centrum Uśmiechu. Podczas koncertu dzieci i dorośli będą bawić się przy największych przebojach zespołu, takich jak Gruszka i Olimpiada
w Jarzynowie. Nie zabraknie niekwestionowanej królowej piosenek dla dzieci Majki Jeżowskiej.

Na zakończenie imprezy do zabawy zagrzewać będzie artysta z zagranicy DJ Mam's. Oryginalny wykonawca podbił światową scenę muzyczną i serca małych słuchaczy unikalną mieszanką tradycyjnych rytmów z Francji, Hiszpanii, północnej Afryki oraz Martyniki i Gwadelupy.

Zumba Kids

W programie Dziecięcej Warszawy są również zajęcia ruchowe dla dzieci - lekcje Zumba Kids - które są połączeniem kilku stylów tanecznych, m.in. salsy, bachaty i hip-hopu. Zajęcia wpływają na prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka, kształtują koordynację, uczą pracy zespołowej, kreatywności i dyscypliny. Podczas warsztatów dzieci poznają podstawowe kroki taneczne i będą uczestniczyć w zabawach z rówieśnikami, które pomogą im złapać sportowego bakcyla.

Kreatywne warsztaty dla dzieci

Jedną z atrakcji Dziecięcej Warszawy będą zajęcia z zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy, przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Na małych szefów kuchni i ich dorosłych pomocników czekają warsztaty kulinarne Wiem, co jem, podczas których dzieci poznają tajniki zdrowego jedzenia i smacznego gotowania. Podczas zajęć komputerowych dzieci będą mogły pod okiem specjalistów zrobić pierwsze kroki w trudnej sztuce programowania. Swój artysrtyczny talent młodzi mistrzowie będą mogli rozwijać podczas warsztatów instrumentalnych, plastycznych, a także fotograficzno-filmowych. Imprezę poprowadzi Miłka Skalska.

Adoptuj warszawiaka

Przez cały dzień na pl. Defilad będzie można również spotkać psy i wolontariuszy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt na Paluchu. Opiekunowie zwierzaków będą uczyć dzieci opieki nad czworonożnymi przyjaciółmi, a behawiorysta doradzi, jak wychowywać psy i koty.

Podczas trwania „Warszawa jest trendy" ośrodki Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przygotowały specjalną ofertę (www.aktywnawarszawa.waw.pl).
Więcej na: http://www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl.

a