piątek, marzec 01, 2024
Follow Us
wtorek, 23 sierpień 2016 00:00

Piknik z Klimatem na placu Zamkowym Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piknik z Klimatem na placu Zamkowym http://www.um.warszawa.pl

Na IX edycję Pikniku z Klimatem na pl. Zamkowym organizatorzy zapraszają w niedzielę 28 sierpnia w godz. 11.30–16.30. Tym razem bawić się będziemy pod hasłem: „Kulturalnie o niskiej emisji!". Impreza adresowana jest zarówno do dużych, jak i małych mieszkańców Warszawy oraz turystów. Całość poprowadzi Jarosław Kret. Wstęp wolny.

W trakcie pikniku będzie można: przeliczyć za pomocą kalkulatora swój ślad węglowy, wejść do Eko Rzeki, zagrać w wielkoformatową grę planszową „Park & Ride" czy dowiedzieć się, co to jest carpooling... Uczestnicy będą mogli stworzyć własne ekokosmetyki, ogródek w słoiku, maskotki, biżuterię!

Naczelnym zagadnieniem tegorocznego pikniku, organizowanego w ramach projektu „Partnerstwo dla Klimatu", będzie przeciwdziałanie skutkom niskiej emisji oraz tematy zgłoszone na konferencję klimatyczną w Maroko.

Piknik z Klimatem jest największą tego typu plenerową imprezą w Polsce. W sąsiedztwie Zamku Królewskiego będzie można edukować się wypoczywając i bawiąc się, co gwarantuje bogaty scenariusz. Można będzie m.in.: przeliczyć za pomocą kalkulatora swój ślad węglowy, wejść do Eko Rzeki, zagrać w wielkoformatową grę planszową „Park & Ride" czy dowiedzieć się, co to jest carpooling... Uczestnicy będą mogli stworzyć własne eko-kosmetyki, ogródek w słoiku, maskotki, biżuterię! Impreza adresowana jest zarówno do dużych, jak i małych mieszkańców Warszawy, oraz turystów.

Więcej na: http://www.um.warszawa.pl.

a