środa, marzec 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 04 sierpień 2016 00:00

Marsz Pamięci ulicami Woli Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marsz Pamięci ulicami Woli http://www.1944.pl/

Marsz Pamięci ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego rozpocznie się przy Skwerze Pamięci, u zbiegu ulicy Leszno i alei Solidarności w piątek 5 sierpnia 2016 o godz. 19. Jego uczestnicy przejdą ulicami Woli w kierunku cmentarza Powstańców Warszawy, by upamiętnić ofiary cywilne Powstania Warszawskiego.

Marsz wyruszy spod pomnika u zbiegu ulicy Leszno i alei Solidarności, następnie przejdzie ulicami Okopową, Wolską, Redutową i dotrze do cmentarza Powstańców Warszawy. Na trasie marszu wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego złożą kwiaty i zapalą znicze, zatrzymując się przy 21. miejscach upamiętniających egzekucje Polaków w 1944 roku.

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało biogramy poległych wraz z zaznaczonymi na mapie miejscami pamięci oraz świece, które będą rozdawane uczestnikom marszu, aby w symboliczny sposób oddać cześć poległym, zapalając świece pod tysiącami nazwisk cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego lub na trasie marszu przy tablicach pamiątkowych.

5 sierpnia na terenie parku Powstańców Warszawy będzie można zgłaszać się do stoisk informacyjnych i podzielić wiedzą o bliskich poległych lub zaginionych w Powstaniu Warszawskim. Od godz. 18.00 na miejscu dyżurować będą pracownicy Działu Archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej na: http://www.1944.pl.

a