poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 20 lipiec 2016 00:00

Mistrzowie flamenco w Łazienkach Królewskich Wyróżniony

Napisane przez www.lazienki-krolewskie.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mistrzowie flamenco w Łazienkach Królewskich http://www.corazonflamenco.pl

Muzyka, która porywa do tańca, pulsujący emocjami śpiew i atmosfera gorących, hiszpańskich nocy – to najkrótsza wizytówka weekendu 23-24 lipca 2016 na Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich.

Muzyczna podróż na Półwysep Iberyjski zacznie się już w sobotę rano koncertem w cyklu „Melomaluszki", oczywiście, w hiszpańskich rytmach. Głównym wydarzeniem weekendu będzie występ gwiazdy sobotniego wieczoru – zespołu Corazón Flamenco.
Corazón Flamenco tworzą mistrzowie tego najbardziej hiszpańskiego z tańców. Ich występy są kwintesencją prawdziwego flamenco – połączeniem tańca, śpiewu, gitarowych brzmień i wyjątkowej choreografii. Wszystkie te elementy razem składają się na wspaniały spektakl, przygotowywany i grany z sercem – hiszpańskim corazón. Zespół koncertuje od 2006 roku, oprócz tradycyjnych gatunków flamenco ma w repertuarze m.in. tango, bolero i rumbę. Corazón Flamenco wystąpi w sobotę o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli.
W hiszpańskich rytmach dla najmłodszych melomanów w sobotę i niedzielę zagrają Carmen Azuar, Iwona Skrzos, Andrzej Lewocki, Anika Kamińska i Tomasz Kaszubowski (koncerty w cyklu „Melomaluszki" – godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00, Scena Żółta). Muzykę hiszpańskich kompozytorów, utwory inspirowane Hiszpanią, jej kulturą i tańcem, usłyszymy także na innych festiwalowych scenach. Wystąpią: duet Aleksander Wilgos (gitara) i Michał Buczkowski (skrzypce), Morpheus Saxophone Quartet, Mateusz Rulski oraz sopranistka Dorota Szczepańska, której akompaniował będzie na gitarze Leszek Potasiński.
W programie weekendu hiszpańskiego także niedzielne Koncerty Chopinowskie, zagrają Adam Kośmieja i Katarzyna Kraszewska.

Zgodnie z festiwalową tradycją, Scena Otwarta w sobotę i niedzielę w godzinach od 13.00 do 15.00 jest do dyspozycji publiczności (zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

a