piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 21 lipiec 2016 00:00

Warszawskie Dni w Diecezjach Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawskie Dni w Diecezjach http://www.sdm2016.warszawa.pl/

W Warszawie, w dniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, zaplanowano Warszawskie Dni w Diecezjach. Od 20 do 25 lipca w wielu miejscach w stolicy odbędą się liczne uroczystości. Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) przygotował na swojej stronie internetowej odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące dojazdu do ważnych miejsc i bezpłatnych przejazdów.

Jak dojechać do centrum? Jak dotrzeć 21 lipca na koncert na pl. marsz. J. Piłsudskiego? jak dojechać do Świątyni Opatrzności Bożej i Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej? Komu przysługują bezpłatne przejazdy? Szczegółowe informacje dostępne są na: http://www.ztm.waw.pl w zakładce „komunikacja krok po kroku".

Bezpłatna komunikacja

Zarejestrowanym uczestnikom Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) przysługują bezpłatne przejazdy w ZTM, na obszarze pierwszej i drugiej strefy biletowej, w okresie 20-25 lipca 2016 roku, a wolontariuszom od 15 lipca do 7 sierpnia 2016 r. Dokumentem potwierdzającym to prawo jest identyfikator Warszawskich Dni w Diecezjach z pieczęcią danej diecezji wraz z dokumentem ze zdjęciem.

Poza koncertem w czwartek 21 lipca 2016 w Warszawie zaplanowano dwa wydarzenia na sobotę 23 lipca 2016 – mszę świętą i program artystyczny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy J. Mehoffera oraz uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej u zbiegu ulicy Prymasa Augusta Hlonda i al. Rzeczypospolitej.

21-24 lipca – specjalne linie z okazji Światowych Dni Młodzieży

Specjalne linie komunikacji miejskiej to linia tramwajowa DM1 i autobusowa DM2. Linie zapewnią dojazd do najważniejszych zabytków i instytucji kulturalnych oraz głównych węzłów przesiadkowych.

DM1 będzie kursowała na trasie: PL.NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most J. Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – Okopowa – Towarowa – Grójecka - PL.NARUTOWICZA. Tramwaje będą kursowały w godzinach 9-21 z częstotliwością 12 minut (21 i 22 lipca) oraz 15 minut (23 i 24 lipca).

DM2 będzie obowiązywała trasa: POWĄZKI CM. WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – M. Anielewicza – Świętojerska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Belwederska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki w godzinach 9-21 co około 15 minut.

Więcej na: www.sdm2016.warszawa.pl.

a