czwartek, luty 20, 2020
Follow Us
poniedziałek, 11 lipiec 2016 00:00

Najdroższe lokalizacje biurowe na świecie Featured

Written by OKI
Rate this item
(0 votes)
Najdroższe lokalizacje biurowe na świecie https://upload.wikimedia.org

Najdroższą lokalizacją biurową na świecie stał się Hong Kong, a Azja pozostaje nadal w czołówce z czterema z pierwszych pięciu najdroższych lokalizacji według najnowszego raportu przygotowanego przez CBRE Global Prime Office Occupancy Costs (Koszty najmu w najlepszych lokalizacjach na świecie).

Ranking najdroższych biur, z kosztami najmu w wysokości około 232 EUR/mkw./mies. otwiera centralna dzielnica biznesu w Hong Kongu. Na drugim miejscu znajduje się londyński West End (209 EUR/mkw./mies.), na trzecim i czwartym jest Pekin: Ulica Finansowa (150 EUR/mkw./mies.) i Central Business District (CBD) (145 EUR/mkw./mies.). Pierwszą piątkę zamyka Hong Kong - dzielnica West Kowloon (143 EUR/mkw./mies.).

- W Warszawie najbardziej atrakcyjne powierzchnie biurowe wynajmowane są za około 23,00 EUR/mkw./mies. Całkowite koszty najmu spadły w Warszawie o 3,3 proc. w skali roku. W nadchodzących miesiącach możliwe są dalsze obniżki stawek ofertowych za wynajem biura, które mogą utrzymać się na poziomie 22-23 EUR/mkw./mies. przez najbliższe 2-3 lata. Widać jednak, że jednocześnie popyt na biura utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i w związku z tym nie przewidujemy radykalnych zmian. – mówi Katarzyna Gajewska, Starszy Konsultant, Dział Doradztwa i Badań Rynku, CBRE.
Źródło: http://www.thecity.com.pl.

a