czwartek, lipiec 18, 2024
Follow Us
wtorek, 05 lipiec 2016 00:00

Tour de Pologne "Szlakiem historii" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tour de Pologne "Szlakiem historii" http://tourdepologne.pl

Rywalizacja w 73. Tour de Pologne rozpocznie się na pl. Konstytucji 3 Maja w Radzyminie we wtorek 12 lipca o godz. 13.20, a meta zlokalizowana będzie na pl. Teatralnym w Warszawie. W liczącym siedem etapów Tour de Pologne 2016 zawodnicy mają do pokonania 1190 km. Hasłem przewodnim wyścigu jest: „Szlakiem historii".

Zmagania kolarskiej czołówki rozpoczną się w podwarszawskim Radzyminie, miejscu słynnej bitwy z czasów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. Pierwszego dnia zawodnicy do pokonania będą mieli 135 km. Do Warszawy sportowcy dojadą, przejeżdżając m.in. przez Wołomin, Kobyłkę i Zielonkę, by do stolicy wjechać od strony Targówka.

Główną częścią etapu będzie kryterium uliczne po stolicy. Sportowcy będą mieli do pokonania osiem rund po 13,8 km każda. Pierwsi zawodnicy powinni się pojawić ok. godz. 14.15. Peleton pojawi się m.in. na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, w Al. Ujazdowskich, na placu Na Rozdrożu. Na trasie znajdują się też dwie górskie premie na ulicach Karowej i Agrykoli oraz lotna premia na pl. Trzech Krzyży. Meta zlokalizowana zostanie na pl. Teatralnym. Dekoracja zawodników odbędzie się po godz. 16.45.
Więcej na: www.tourdepologne.pl/pl/trasa.

a