niedziela, grudzień 05, 2021
Follow Us
piątek, 24 czerwiec 2016 15:25

Wianki nad Wisłą Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wianki nad Wisłą http://www.estrada.com.pl/

Na Wianki nad Wisłą na Podzamczu organizatorzy zapraszają w sobotę 25 czerwca od godz. 14. Będą rejsy, binduga flisacka, targ rybny, a na Podzamczu wielki piknik rodzinny, potańcówki, koncerty polskich gwiazd i pokaz ogni o północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wianki nad Wisłą rozpocznie od godziny 14. wielki pilnik świętojański, przygotowany przez Targ Śniadaniowy. Będzie pieczony baran, piec chlebowy, pokaz przygotowywania sękacza oraz wiele innych atrakcji.

W Osadzie Kwiatu Paproci zobaczymy na czym polegały słowiańskie rytuały i otrzymamy wróżbę świętojańską. Na wodzie pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi. Nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica".

Na podeście przy fontannie zatańczymy walczyka do warszawskich szlagierów, swinga czy rock&rolla (tancerze i animatorzy nauczą kroków). Na dużej scenie zagrają: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir, którzy za odświeżenie zapomnianej płyty 1976: A Space Odyssey otrzymali tytuły Najlepszego albumu pop i Utworu roku oraz Lao Che za Dzieciom - Album roku rock, o odpowiednią dawkę energii zadba Mrozu, a także Kamp!, który otworzył kilka lat temu nowy rozdział polskiej sceny elektro-popu. Na zakończenie wieczoru wystąpi DJ ZAKS.

Pokaz sztucznych ogni kończący zabawę świętojańską.

Jak dojechać na Wianki, metrem autobusem, pociągiem?
Do Multimedialnego Parku Fontann (Podzamcze) można dojechać metrem: najbliższa stacja I linii metra Ratusz Arsenał, autobusem: najbliższy przystanek autobusowy – Sanguszki, tramwajem: najbliższy przystanek tramwajowy – Stare Miasto. W związku z planowanym zamknięciem ruchu na Wisłostradzie w obu kierunkach na odcinku od ul. Wenedów do mostu Śląsko-Dąbrowskiego, w dniu 25.06.2016 r. od ok. godz. 17.30 do końca kursowania autobusy linii 118, 185 i 385 skierowane zostaną na trasy objazdowe.

Do niedzieli 26 czerwca do godz. 4. wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada i zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. Sanguszki do mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz ul. Sanguszki.
Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. Sanguszki do ul. Krasińskiego.

Więcej na: www.estrada.com.pl.

a