poniedziałek, grudzień 04, 2023
Follow Us
czwartek, 05 maj 2016 00:00

Parada Schumana Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Parada Schumana http://www.schuman.pl

Uczestnicy Parady Schumana, pod hasłem: Tu jest Europa! wyruszą z Krakowskiego Przedmieścia w sobotę 7 maja 2016 o godzinie 12.  Na Krakowskim Przedmieściu rozstawione będzie edukacyjne Miasteczko Schumana. Jest to wydarzenie otwarte. Organizatorzy zapraszają do zabrania ze sobą flagi polskiej i flagi europejskiej, a obcokrajowców do przynoszenia flag innych państw europejskich.

Parada Schumana - barwny korowód z unijnymi flagami i transparentami m.in. Klubów Europejskich z całej Polski przejdzie ulicami: Miodową, Senatorską, Wierzbową, Moliera i Królewską do Miasteczka Schumana. Z okazji 25. rocznicy podpisania umowy o współpracy pomiędzy Warszawą a Berlinem w paradzie wezmą udział honorowi goście ze stolicy Niemiec: Michael Müller – burmistrz Berlina, młodzi radni z parlamentu Berlina i... piętrowy man z Berliner Verkehrsbetriebe (BVG). Przewidziano także miasteczko na Krakowskim Przedmieściu przy kościele św. Anny, które można odwiedzić w godz. 10–15. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy – będzie można m.in. pograć w grę o komunikacji, w statki i puzzle wodne, zbudować studnię czy wziąć udział w Europejskim Kole Fortuny. Na stanowisku Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zainteresowani dowiedzą się, jak pozyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jakie inwestycje zostały sfinansowane w stolicy z funduszy unijnych i jak działa nowa aplikacja mobilna 19 115. W miasteczku odbędą się również debaty z udziałem ekspertów dotyczące przyszłości i problemów UE – strefy Schengen oraz wyzwań związanych z kryzysem migracyjnym.

Z okazji 20-lecia Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service) przygotowano specjalne atrakcje na stoiskach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Schuman Volunteers.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce swoje akcje promować będzie pod hasłem #Mobilini. Czekają na was m.in. gry, konkursy i quizy z nagrodami. Będzie można także zapoznac się z ideą i funkcjonowaniem Planu Inwestycyjnego dla Europy, który ma pomóc przedsiębiorcom w pozyskiwaniu finansowania na rozwój i inwestycje. Dowiecie się, jak podjąć pracę za granicą, jak założyć firmę czy studiować w krajach Unii Europejskiej, co należy wiedzieć planując podróż w ramach Unii.

W Miasteczku Schumana spotkacie także:

- Biuro Informacji Parlamentu Europejskiego
- Europejski Trybunał Obrachunkowy
- Europe Direct Warszawa
- Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
- Polska Akcja Humanitarna
- Międzynarodowa Organizacja ds Migracji
- Centrum Wielokulturowe w Warszawie
- Urząd Komunikacji Elektronicznej
- Zarząd Transportu Miejskiego
- Miejskie Zakłady Autobusowe
- Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
- Czech Tourism
- Cyprus Tourism Organization
- Erasmus Student Network SGH
- workcamps.pl
- E-volution
- Schuman Volunteers

Więcej na: www.schuman.pl/pl/spotkania-europejskie.

a