czwartek, lipiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 30 maj 2016 00:00

Tour de Pologne 2016 Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tour de Pologne 2016 http://tourdepologne.pl/

Tour de Pologne to jeden z najstarszych organizowawych cyklicznie wyścigów kolarskich na świecie. Odbywa się co roku niemal bez przerwy od 1928 roku. Obecnie ma prestiżową rangę UCI WorldTour, czyli należy do tej samej kategorii co np. legendarne Giro d'Italia czy Tour de France. Tegoroczny wyścig rozpocznie się w Radzyminie, miejscu słynnej bitwy z czasów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne ma 1168 km długości i odbywa się pod hasłem „Szlakiem historii". Większa część zaczynającej się 12 lipca imprezy odbywa się w górach – ale pierwszy etap będzie miał miejsce w Warszawie. Najlepsi kolarze świata startujący w 73. wyścigu Tour de Pologne przejadą przez Targówek 12 lipca 2016. Start w Radzyminie odbędzie się 12 lipca o godzinie 13.25. Pierwszego dnia zmagań kolarze pokonają 138 kilometrów. Meta będzie na Placu Teatralnym w Warszawie, a główna część etapu to trudne technicznie kryterium uliczne po centrum miasta – 8 rund po 13,8 km każda.

Kolarze dotrą do centrum, przejeżdżając przez Zacisze i Targówek Mieszkaniowy we wtorek 12 lipca 2016 od strony Radzymina, z Ząbek ok. godz. 14-14.30. Wjadą przez niedawno wyremontowany przejazd kolejowy w dziurawą, pozbawioną chodników ulicę Łodygową, na której końcu, przy jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście, skręcą w lewo w Radzymińską. Dalej będą jechać tą ulicą cały czas prosto, mijając m.in. główny objazd budowy metra przy Gorzykowskiej. Potem przejadą pod wiaduktem kolejowym na Pragę, w stronę alei Solidarności, a potem przez Most Świętokrzyski do centrum Warszawy.

Do wyścigu zgłosiły się najlepsze zawodowe drużyny kolarskie świata (m.in. AG2R La Mondiale i Astana). Udział w wyścigu już potwierdził m.in. nalepszy polski kolarz Rafał Majka (zespół Tinkoff).

Więcej na: http://tourdepologne.pl.

a