niedziela, sierpień 01, 2021
Follow Us
czwartek, 24 marzec 2016 00:00

Małe i duże Warszawskie Spotkania Teatralne Wyróżniony

Napisane przez Alicja Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na 36. Warszawskie Spotkania Teatralne organizatorzy zapraszają do Teatru Dramatycznego w dniach 14-27 kwietnia 2016. Poza przedstawieniami dla dzieci - od 1 roku wzwyż - i spektaklami dla dorosłych będzie można wziąć udział w imprezach towarzyszących 36. WST - grze miejskiej, wernisażu lub wystawie.

Wśród imprez towarzyszących są:
• WERNISAŻ SZEKSPIR. PLAKATY - 14 IV, godz. 13.00 - Galeria Teatru Dramatycznego, Pl. Defilad 1
Wystawa zorganizowana została z okazji Światowego Roku Szekspira i zawiera plakaty teatralne wybitnych polskich artystów, m.in.: Jana Lenicy, Jerzego Czerniawskiego, Andrzeja Pągowskiego, Waldemara Świerzego czy Jana Sawki. Na wystawie można zobaczyć m.in. plakaty: „Jak wam się podoba" (Teatr Narodowy, 1976), „Burza" (Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu, 1977), „Hamlet" (Teatr im. J. Słowackiego, 1978), „Romeo i Julia" (Teatr Mały w Warszawie, 1981) oraz „Macbeth" (Städtische Bühnen Münster, 1980) i „Antonius i Cleopatra" (Deutsches Theater Göttingen, 1979). Eksponaty pochodzą z krakowskiej Galerii Plakatu – Poster Gallery Krzysztof Dydo&Ewa Pabis.
Galeria TD w czasie WST otwarta będzie codziennie w godz. 12.00-18.00 (wstęp wolny) oraz na godzinę przed spektaklem (za okazaniem ważnego biletu na przedstawienie)

Wernisaż wystawy, czytanie „Małego Księcia" - 15 IV, godz. 18.00 - Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Scena Przodownik - „Patrz Sercem"
Wystawa „Patrz Sercem" to cykl obrazów inspirowanych „Małym Księciem" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. W ramach spotkania Izabela Dąbrowska przeczyta dzieciom opowieść o chłopcu, który siłą swej wyobraźni podróżuje po nieznanych planetach i odkrywa tajemnice dorosłych. Z psychologiem dziecięcym porozmawiamy o sprawach naprawdę ważnych, a na koniec malarka i graficzka, Małgorzata Kłoszewska, poprowadzi warsztaty plastyczne, podczas których dzieci same wykonają ilustracje do tej jednej z najpiękniejszych baśni świata.
Wystawę można oglądać w czasie małych Warszawskich Spotkań Teatralnych przed spektaklami (wstęp za okazaniem ważnego biletu na przedstawienie). Dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

SPEKTAKLE TEATRU TELEWIZJI

Gra miejska - SZEKSPIROWSKIE KOŁO FORTUNY - Pl. Defilad
Koło Fortuny jest symbolem nieprzewidywalności ludzkiego losu. Szekspirowskie Koło Fortuny, które stanie przed wejściem do Teatru Dramatycznego na Placu Defilad nawiązuje do tego symbolu, ale nasz los na kilka godzin oddaje w ręce Szekspira. Jak to działa? Po zakręceniu koło zatrzymuje się na jednym z Szekspirowskich cytatów. Zapamiętajcie go i potraktujcie jako motto na najbliższe godziny. Gdzie Was poprowadzi myśl Stratfordczyka? Do czego zachęci?

Konkurs
Podzielcie się wrażeniami z czasu spędzonego pod wpływem Szekspira. Wrzućcie na swoją oś czasu na Facebooku post, w którym znajdzie się wylosowany cytat i krótki opis jak spędziliście czas pod jego wpływem. Od Was zależy czy napiszecie kilka zdań, czy podsumujecie to filmikiem lub zdjęciem. Do postu dołączcie hasztag #kołoszekspira. Umieśćcie również post w wydarzeniu Szekspirowskie Koło Fortuny na Facebooku Warszawskich Spotkań Teatralnych. Do wygrania ciekawe nagrody.

Instalacja - SZEKSPIR.SPACER - Pl. Defilad
Twórczość Szekspira nie była przechodnim półcieniem przełomu literackiego baroku i renesansu. Ten genialny dramatopisarz znał mapę ludzkiej duszy jak nikt inny. 400 lat po jego śmierci myśl teatralna największego Anglika jest obecna we wszystkich zakątkach globu. Wybitny scenograf teatralny Jerzy Juk-Kowarski przygotowuje dla wyjątkową instalację przed wejściem głównym do Teatru Dramatycznego.

Sprzedaż biletów w kasach Teatru Dramatycznego oraz na: www.warszawskie.org i www.bilety.teatrdramatyczny.pl.
Więcej na: http://www.warszawskie.org.

a