poniedziałek, sierpień 15, 2022
Follow Us
czwartek, 03 marzec 2016 00:00

Wgraj e-hologram

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Papierowe hologramy na Karcie warszawiaka lub Młodego warszawiaka będą ważne do 30 września  2016 r. Zostaną zastąpione przez elektroniczny zapis na karcie, czyli tzw. e-hologram. Żeby wgrać na swoje karty e-hologramy nie będzie trzeba udawać się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM ani do Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy. Wystarczy biletomat. Od 17 lutego br. w prawie wszystkich biletomatach można kodować bilety długookresowe (ponad 1270 urządzeń w autobusach MZA i ok. 600 automatów stacjonarnych). E-hologramu nie będzie można wgrać jedynie w 36 automatach ZTM stojących na stacjach II linii metra.

Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję wgrania e-hologramu. Potem trzeba potwierdzić (naciskając przycisk „TAK"), że w dalszym ciągu posiadamy uprawnienie do korzystania ze zniżek. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem i oświadczenie, że zgadzamy się na okazanie, na wezwanie ZTM, stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty warszawiaka. Potem pozostaje już tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wgraniu e-hologramu można wyjąć kartę z czytnika.

Posiadacz karty, której nie ma na liście uprawnionych do zakodowania e-hologramu, zostanie poinformowany o konieczności zgłoszenia się do POP ZTM z wymaganymi dokumentami. Jeśli zaś nie mamy uprawnienia do zniżek lub z innego powodu naciśniemy „NIE", wgrywanie e-hologramu zostanie przerwane. Wgrane w tym roku e-hologramy będą ważne do 30 września roku 2017.

E-hologramy będą ważne dopiero od początku października 2016. Do tego czasu, czyli do końca września, poświadczeniem uprawnienia do ulg i zniżek w ramach Karty warszawiaka/młodego warszawiaka będą hologramy papierowe.

Karta warszawiaka i Karta młodego warszawiaka uprawniają do zakupu tańszych biletów długookresowych ZTM oraz do innych dodatkowych ulg i zniżek. Do 14 lutego 2016 włącznie wydanych zostało 510 597 hologramów (406 906 Karty warszawiaka i 103 691 Karty młodego warszawiaka).
Więcej na: www.um.warszawa.pl.

a