wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
sobota, 30 styczeń 2016 00:00

Ferie na Narodowym Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największe lodowisko w Polsce na PGE Narodowym rusza z programem feryjnym. Jazda na łyżwach, warsztaty rolkarskie, deskorolkowe i longboardowe, curling, dyskoteka na lodowisku, czy pokazy naukowe czekają na gości Zimowego Narodowego.

Zimowy Narodowy zaprasza dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku zarówno na lodowiskach, jak i w „Skateparku Kinder Maxi King". Przez całe ferie Zimowy Narodowy będzie czynny od godziny 9 do 24. Wydłużone zostały również godziny funkcjonowania skateparku, który w tygodniu będzie otwarty od godziny 10 do 23.

Codziennie do dyspozycji dzieci i młodzieży są 3 lodowiska, górka lodowa, tor curlingowy i „Skatepark Kinder Maxi King". Przez całe ferie, od poniedziałku do niedzieli, instruktorzy łyżwiarstwa z Ice&Fun będą prowadzili zajęcia dla dzieci, nauka jazdy na łyżwach poprzez zabawę, w ramach „Poranków dla dzieci z Kinder Pingui".

W kolejne trzy soboty, na płycie przy lodowisku B, odbędą się niesamowite pokazy naukowe organizowane przez Centrum Nauki Kopernik i Newsweek Nauka:

• 30 stycznia – pomiędzy g. 10.45-14.45 „Pokaz niskie temperatury" – nie ma zapachu, smaku, jest przeźroczysty i bezbarwny. Jego temperatura to -196 C. Co potrafi ciekły azot?
• 6 lutego - pomiędzy g. 10.45-14.45 „Pokaz balans" – bez zmysłu równowagi nie moglibyśmy nie tylko jeździć na łyżwach, ale nawet chodzić. Jak utrzymać odpowiedni balans? Co zmienia przesunięcie środka ciężkości?
• 13 lutego – pomiędzy g. 13.45-17.45 „Pokaz umysł przyłapany" – świat nie zawsze jest taki, jakim go postrzegamy. Oto okazja, by przyłapać nasz mózg na wielu podchwytliwych sztuczkach. Czy można oczarować nauką na randce?

W ferie studenci, którzy akurat mają przerwę w sesji lub są po sesji, mogą skorzystać z poniedziałkowej „Mieszanki Studenckiej" – slotów na lodowisku A do muzyki klubowej oraz zniżek na lodowisko i górkę lodową. Natomiast w piątkowe i sobotnie wieczory, na ostatnim slocie na lodowisku A, DJ-e z 4FUN.TV zapraszają na „Disco lodowisko", imprezę na łyżwach przy najnowszych hitach. Podczas jej trwania będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, w tym bilety na show „Kings On Ice. Tribute to Chopin" z udziałem najlepszych łyżwiarzy świata, które odbędzie się 27 lutego na finał Zimowego Narodowego.

„Skatepark Kinder Maxi King" w ferie wydłużył godziny otwarcia. Będzie można pojeździć już od godziny 10.00 do 23.00. Partnerzy skateparku zapraszają dzieci i młodzież na liczne warsztaty rolkarskie, longboardowe i deskorolkowe o różnym stopniu trudności, m.in. podstawy jazdy, slalom, freeskate i inne, a także zajęcia graffiti.
Więcej na: http://www.zimowynarodowy.pl.

a